Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6404
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gangsterzy znów ukarani

Czwartek, 15 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2007, 7:59
Autor: (m)
Jelenia Góra: Gangsterzy znów ukarani
Fot. Archiwum
W czwartek w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie Jacka B., alias Lelek, bossa jednego z najsilniejszych (obok grupy Karingtona) gangów działających w regionie jeleniogórskim od połowy lat dziewięćdziesiątych do początku obecnej dekady.

Skazano także kilku jego podwładnych, m.in. Sebastiana K. ps. Ryży zasiadającego wspólnie z nim na ławie oskarżonych. W procesie Lelkowi dowiedziono winę we wszystkich stawianym mu przez oskarżenie zarzutach.

Za zorganizowanie nieudanego zamachu na życie Ryszarda M. - Karnigtona, kierowanie przestępczą grupą zbrojną, przemyt i handel narkotykami, wymuszenia, napady, kradzieże i szereg innych typowo gangsterskich zbrodni sąd wymierzył Lelkowi piętnaście lat więzienia z zastrzeżeniem, że nie będzie mógł strać się o przedterminowe zwolnienie przed upływem trzynastu lat.

Dokładnie tyle żądał oskarżyciel. Pozostałym oskarżonym wymierzono kilkuletnie wyroki. Wśród nich najsurowiej dla Ryżego - sześć lat i osiem miesięcy pozbawienia wolności.

Wyrok jeleniogórski – paradoksalnie niczym nie zmieni sytuacji życiowej Jacka K. Lelek jako jedno ze zbrojnych ramion łódzkiej ośmiornicy został już bowiem wcześniej skazany na piętnaście lat przez sąd w Łodzi. Wyroki różnych sadów nie sumują się.

Po zakończeniu części dowodowej procesu prokurator zażądał dla herszta kary 15 lat pozbawienia wolności z zastrzeżeniem, aby nie mógł się starać o warunkowe przedterminowe zwolnienie przed upływem trzynastu lat. Dla pozostałych oskarżyciel woła: Adama K.- „Miśka” 12 lat; Marcina G. ps. „Siwy” 8 lat, Sebastiana K. – Ryżego – 8 lat; Rafała I. – „Iwana” - 4 lata; Mariusza M. – „Mańka” 3 i pół rok; inni wywiną się mniejszymi wyrokami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group