Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6994
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galeria z fotografią i poezją

Niedziela, 18 września 2016, 7:15
Autor: Org
Jelenia Góra: Galeria z fotografią i poezją
Fot. Użyczone
Galeria przy ul.1 Maja 16/18, gdzie trwa wystawa fotograficzna pt. "Lekcja patriotyzmu" zaprasza w najbliższy poniedziałek (19.09) o godz. 16.00 na spotkanie z poetami.

Udział zapowiedzieli: Sława Korona-Szadkowska, Halina Burkowska i Michał Pawłowicz z jeleniogórskiego Stowarzyszenia "W Cieniu Lipy Czarnoleskiej", które w tym roku świętuje 10 lat działalności. Spotkanie poprowadzi Danuta Mysłek.

- Otwierając galerię zapowiadałam, że będzie to pierwsza w Jeleniej Górze wystawa multimedialna i interaktywna, i tak się dzieje – mówi Jolanta Stopka, autorka wystawy. – W pierwszym i drugim dniu, prócz zdjęć z Kresów, zaprezentowałam także fragmenty filmów dokumentalnych. Bardzo się cieszę, że moje zaproszenie do współudziału w tym wydarzeniu kulturalnym przyjęli też inni twórcy - dodaje.

Od wtorku (20.09) w galerii będzie można oglądać najnowsze rysunki satyryczne Maćka Lerchera. Część z nich powstała głównie z myślą o tej wystawie. Czarno – białe rysunki to współczesna publicystyka i komentarz do bieżących wydarzeń.

- W przedostatni dzień wystawy, tj. 26 września o godz. 17.00, zapraszam na uroczyste podsumowanie i spotkanie z członkami Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki, którego również jestem członkiem – informuje Jolanta Stopka.

Spotkanie i twórczość poetycką Stowarzyszenia zaprezentuje jej prezes Elżbieta Kotlarska. Poezję recytować będą także Wiesława Siemaszko, Ewa Równicka, Jan Hanc, Ryszard Stańko, Wioletta Andura, Jan Owczarek, Mirosław Gontarski, Ewa Bednarek i Cezary Kolenkiewicz.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie obchodziło 70-lecie działalności i wydało opasły almanach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group