Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3614
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Galeria Tesco zaprosi klientów

Niedziela, 7 września 2008, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Galeria Tesco zaprosi klientów
Klienci Tesco jako pierwsi zrobią zakupy w nowej galerii.
Fot. TEJO
Nie przy ulicy Kilińskiego, nie przy Jasnej i Grodzkiej, ale przy ul. Grunwaldzkiej powstanie nowoczesna galeria handlowa. Wybuduje ją Tesco. Pod koniec tygodnia inwestor uzyskał stosowne pozwolenie.

Galeria powstanie na olbrzymim placu, który dziś służy jako parking i rzadko bywa w pełni zajęty przez samochody. – Dobudówka ma mieć we wnętrzu kształt elipsy, a z zewnątrz wpisze się w styl już istniejącego pawilonu – dowiedzieliśmy się w wydziale architektury i urbanistyki UM, który pod koniec tygodnia formalnie zezwolił na rozbudowę. Obiekt ma mieć około pięciu tysięcy metrów kwadratowych.

W środku zaplanowano urządzenie restauracji, kafejek i stoisk handlowych. Będą też pasaże oraz fontanna.

Tesco ma szansę zbudować galerię handlową jako pierwsze. Trwają przepychanki proceduralne w związku z planowanym powstaniem Focus Parku przy ul. Kilińskiego oraz galerii na placu w rejonie ulic Jasnej i Grodzkiej. Miasto zamierzało także umożliwić powstanie galerii w rejonie sklepu Komfort na Podwalu. Kolejne lokalizacje mają się znajdować na osiedlu Zabobrze. Pierwsza przy Centrum Handlowym Echo, druga – na terenie obecnych ogródków działkowych „Źródło”. Tu jednak nic nie jest jeszcze przesądzone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group