Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4292
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Galeria Tesco zaprosi klientów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 września 2008, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: TEJO
Klienci Tesco jako pierwsi zrobią zakupy w nowej galerii.
Fot. TEJO
Nie przy ulicy Kilińskiego, nie przy Jasnej i Grodzkiej, ale przy ul. Grunwaldzkiej powstanie nowoczesna galeria handlowa. Wybuduje ją Tesco. Pod koniec tygodnia inwestor uzyskał stosowne pozwolenie.

Galeria powstanie na olbrzymim placu, który dziś służy jako parking i rzadko bywa w pełni zajęty przez samochody. – Dobudówka ma mieć we wnętrzu kształt elipsy, a z zewnątrz wpisze się w styl już istniejącego pawilonu – dowiedzieliśmy się w wydziale architektury i urbanistyki UM, który pod koniec tygodnia formalnie zezwolił na rozbudowę. Obiekt ma mieć około pięciu tysięcy metrów kwadratowych.

W środku zaplanowano urządzenie restauracji, kafejek i stoisk handlowych. Będą też pasaże oraz fontanna.

Tesco ma szansę zbudować galerię handlową jako pierwsze. Trwają przepychanki proceduralne w związku z planowanym powstaniem Focus Parku przy ul. Kilińskiego oraz galerii na placu w rejonie ulic Jasnej i Grodzkiej. Miasto zamierzało także umożliwić powstanie galerii w rejonie sklepu Komfort na Podwalu. Kolejne lokalizacje mają się znajdować na osiedlu Zabobrze. Pierwsza przy Centrum Handlowym Echo, druga – na terenie obecnych ogródków działkowych „Źródło”. Tu jednak nic nie jest jeszcze przesądzone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 7-09-2008 8:25
Zobaczymy, czy tym razem nie przyczepi się słynny "mistrz" Robert Prystrom i do tej Galerii w TESCO, która ma być budowana...
~jelgór 7-09-2008 10:34
Wspólne jest jak XVIII-wieczni manufakturzyści, którzy w ludowych ruchawkach niszczyli maszyny, bojąc się ich konkurencji. Wspólne nie chce nowoczesności kręgielni, kin, sklepów, restauracji- bo nie chcą tego emeryccy wyborcy Wspólnego- wolący bazarek i ogródki działkowe. Ale młodzież tego nie kupi, bo młodzieży nie obchodzą niezrozumiałe proceduralne harce podszyte polityką, oparte na prawniczych interpretacjach, ale to, zeby w mieście coś się działo, było ciekawie, zabawnie, kolorowo, nowocześnie! Tymczasem Wspólne nie rozumie świata i dlatego musi odejść w mroki jeleniogórskiej historii politycznej... Jak ci manufakturzyści!
~Rudebwoy 7-09-2008 10:35
~jas 7-09-2008 10:57
i po co to?
~pokier 7-09-2008 12:19
A kiedy będą budowane zaklady pracy o wysokich technologiach przetwarzania w branzach elektronicznych , spozywczych , farmaceutycznych, konstrukcji i budowy maszyn precyzyjnych itd. Ksztaltem , kolorem moga przypominać galerie i powinny być wkomponowane w nasz krajobraz w ksztalcie pieknych szklano-aluminiowych bryl. Na takie inwestycje czekaja absolwenci naszych szkól, bo wynika z tego że te wszystki szkoly srednie i wyższe powinny byc zlikwidowane gdyż są niepotrzebne, bowiem w galeriach zatrudnia się tylko pilnowaczy, sprzątaczy, ekspedientki, a koszty szkolnictwa ponosi spoleczeństwo i nie ma z tego pożytku. Absolwenci najczęsciej wyjezdzaja bo nie maja przyszlości.Nawet utarty slogan , że Jel.Gora miastem turystycznym nie buduje żadnej wizji rozwojowej miasta.Prezydent i Radni - nie idzcie na latwizne i zróbcie coś pozytecznego dla mieszkańcow i bytu miasta. Galerii jest już dość i same się budują bo to jest prosta i szybka metoda sciągnięcia pieniędzy z ludzi , ale budowac z-dy produkcyjne dla tworczej części spoleczeństwa to sprawa najpilniejsza i trudniejsza bo należy w to wlożyć wiele wysilku , wiedzy operatywności, ale przerasta wyobraźnię ,umiejętności Rady Miasta i Prezydenta.
~xy. 7-09-2008 12:19
Skoro galeria powstan ie na parkingu to zniejszy sie parking a ludzi bedzie wiecej.........to gdzie parkować ?
~iks 7-09-2008 12:28
a kiedy powstanie w J.G. ''MEDIA MARKT'' ? jedyny market ,którego na prawde brakuje, a o planach budowy nic nie słychac
~pigs 7-09-2008 12:36
Tesco nie ma jeszcze pozwolenia na budowe, dopiero sie o nie stara....
~kola 7-09-2008 12:57
Robercik coś wymyśli jest w tym mistrzem .Jak się buduje żle,jak się nie buduje to też żle.Wspólne rozumie świat ale w ograniczonym zakresie i tylko dla własnych interesów.
~Tomwoj 7-09-2008 14:03
Tramwaje se pobudujcie dla sprawnej komunikacji w kotlinie a nie te markety i markety
KochaSJG1983 7-09-2008 14:18
@kola: Niestety się z Tobą zgodzę, że Robert Prystrom "wetnie" się również do tej sprawy, jeśli chodzi o budowę nowych miejsc pracy dla ludzi. Dla niego zamknięcie marketu, w którym wali się dach komuś na głowę to też byłoby złamanie prawa. Po prostu Robert Prystrom chyba chce się zemścić za swoją porażkę w wyborach prezydenckich...
~Mroku 7-09-2008 14:29
Przestańcie!!!!! jak narazie tylko plany i plany, już tyle żeczy miało powstać na tym terenie . Jedno jest pewne jak zbudują Media Markt . Niewpuszczą tam pana Prystroma ;)
~Anty Mcdonalds 7-09-2008 14:35
Kiedy w koncu KFC ???
wupe 7-09-2008 15:05
teren parkingu należy do marketu i prystrom nie ma tam nic do gadania (chociaż licho go wie?) media expert należy do właściciela media marktu więc raczej sklepu u nas nie będzie a tramwaje to by się u nas przydały, tylko najpierw szersze ulice itp, itd
~kkk 7-09-2008 15:42
Bez przesady z tą reklamą 'możliwości' klienta o nazwisku na P. - kierunku rozwoju handlu i usług w Jeleniej i w Polsce nie zmieni ani on, ani żaden inny oszołom. Obywatelskie donosy i 'prawne a...lizy' niekumatych populistów mogą co najwyżej opóźnić o miesiąc, pół roku czy rok tę czy inną inwestycję, ale w sumie mają taką samą 'moc' i znaczenie, jak ukąszenie przez komara w d.. żołnierza legii cudzoziemskiej na kierunek marszu oddziału.
~xxx 7-09-2008 16:02
wybudujecie to uwierzymy.
kazimierzp 7-09-2008 17:08
Do "pokiera"! Mylisz pojęcia w swym poscie. To, że są w kotlinie szkoły które kształca nikomu niepotrzebnych absolwentów o zawodach na które w promieniu wielu kilometrów nie ma żadnego zapotrzebowania to nie znaczy, że nalezy budowac w kotlinie fabryki chemiczne, mechaniczne itp! Może te szkoły powinne kształcić w zawodach na które w TEJ kotlinie jest zapotrzebowanie, a nauczyciele tych zawodów niech się przebranżowią! To jest o wiele łatwiejsze dla kilku osób niż wypuszczanie nikomu niepotrzebnych "fachowców"! Do "pigs"! Tesco już się nie stara, ono już ma decyzję o pozwoleniu na budowę! o Tym własnie "chyba" jest artykuł!
~j344 7-09-2008 17:25
No i znowu będzie syf, tak jak na przebudowie sklepu.PORAŻKA....
~gość niedzielny 7-09-2008 17:29
czy Ci którzy oczekują MM, Burgera, KFC nie wiedzą, że za nimi stoją prywatni inwestorzy? idzie za tym też czysta kalkulacja ekonomiczna, buduje się je tam gdzie są potencjalni klienci. Jak na nasze możliwości do wydawania kasy sklepów jest dosyć, a ci którzy kasę mają i tak jadą do Wrocławia czy do Legnicy na zakupy jeśli mają takie ciśnienie. Wiem jak było swego czasu z Vobisem i ich sklepem, sami wchodzić nie mieli zamiaru ze względu na przewidywane obroty, jedynie pozostawała franczyza, no i odpalono punkt partnerski Vobisa, tłumów tam nie ma, a i oferta dostosowana do zasobności naszych portfeli - czyli mikra. Na ziemię zejdźcie proszę... a co do przemysłu, nowych technologii, Jelenia przegapiła bardzo ważny moment, gdy tworzono strefy ekonomiczne w naszym regionie. Teraz możemy sobie tylko marzyć o tym, by ktoś ryzykował swoją kasę tutaj, zamiast w pobliskiej Legnicy z dobrą infrastrukturą i przychylnym stosunkiem władz lokalnych dla inwestorów, czy nawet w Kamiennej Górze gdzie też jest strefa, choć lokalizacja jest z dala od głównych szlaków komunikacyjnych...
~naj 7-09-2008 17:49
Panie Robercie !! Głosowałem na Pana ale niech Jolonka się rozwija> Blokowanie inwestycji to cofanie się do tyłu!!Sklepikarze ceny podniosą które i tak już są wyższe niż w Goelitz!
~do kazimierzp 7-09-2008 19:30
A w jakich szkołach powinno się u nas kształcić dzieci?
~Sabath 7-09-2008 21:06
no właśnie gdzie parkować ?
~Qba 7-09-2008 21:25
AQUAPARK??? MULTIKINO??? no kiedy??!!!??? same glupoty sie buduje
~gienek 7-09-2008 21:58
do~ naj: A umisz cofnąć się do przodu ? Może "malwersacje finansowe" to też po Twojemu ?
~Green 7-09-2008 22:46
czy szanowni komentujacy zauwazyli, ze Prystrom nie kandydowal w wyborach??
~gość niedzielny 7-09-2008 23:25
do ~Sabath, jeszcze nikt palcem nie kiwnął a już masz problem z parkowaniem? raptem przybędzie z miejsca 100% więcej klientów? nie uwierzę, może gdyby to było kilka lat wstecz uwierzyłbym w to, ale teraz, gdzie w każdej zapyziałej dziurze znajdziesz "galerię handlową" ludziom nie chce się gnać w sumie po to samo, specjalnie kilkadziesiąt kilometrów... Bolesławiec ma swoje sklepy, Lubań jedzie do Zgorzelca, Jawor do Legnicy... Kamienna Góra tradycyjnie jeździ do Wałbrzycha więc kto tu będzie specjalnie przyjeżdżał do tych kilku nowych sklepów... ci co zwykle, czyli mieszkańcy i najbliższa okolica... a Czesi mają swoje CH Nisa z Hypernovą w Libercu, które pewnie już niebawem otworzy się ponownie po remoncie.
~Ona 8-09-2008 0:09
to może jeszcze niech powstanie jakaś uczelnia, kilka konkretnych firm w których mozna zarobić porządną kasę i ta jelenia góra nie będzie wcale taka zła :) bo inaczej wiele osób stąd uceknie i już nie wróci....
~ 8-09-2008 12:37
a co z Focus parki?
~gość poniedziałkowy 10-09-2008 19:59
słusznie zauważyliście, żę za MM, KFC, Burgerami, itp stoja prywatni inwestorzy, prywatny kapitał. Więc dla oświecenia tych wiecznie niezadowolonych - to nie miasto buduje markety - to również robią prywatni inwestorzy. Nowoczesne zakłady pracy w dzisiejszych realiach też buduje prywatny kapitał. A dlaczego do JG nie pchają się zakłady produkcyjne z nowoczesnymi technologiami aby wykorzystać "miejscową, swietnie przygotowanę kadrę młodych pracowników"? Widocznie nie mają w tym INTERESU EKONOMICZNEGO!!! Bo tylko przez pryzmat zysku każdy inwestor będzie oceniał JG i kazde inne miejsce do inwestowania. A markety widocznie taki zysk im zapewniają. Więc w sumie chyba lepiej, że mamy markety i takie a nie inne miejsca pracy niż musielibyśmy oglądać puste plac takie jak na Kilińskiego. PS. a z tymi zdolnymi absolwentami nie przesadzajcie - nowoczesne technologie dla absolwentów AE czy KK? :))))))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group