Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5124
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Gala Sportu w Karpaczu

Środa, 2 września 2020, 8:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 września 2020, 9:49
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Gala Sportu w Karpaczu
Fot. Biuro senatorskie Krzysztofa Mroza
W Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu odbyła się wczoraj (1.09) uroczysta dolnośląska inauguracja roku szkolnego 2020/2021, a także Gala Sportu. Oficjalnie karierę zakończył jeleniogórski saneczkarz - Maciej Kurowski.

Wśród przybyłych gości rozpoczęcia roku szkolnego w Dolnośląskim Zespole Szkół byli m.in. wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, senator RP Krzysztof Mróz, wicestarosta jeleniogórski Jarosław Kotliński, dyrektor jeleniogórskiej delegatury Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Jolanta Studniarek, a także była piłkarka ręczna jeleniogórskich klubów i reprezentantka Polski Iwona Niedźwiedź.

Uroczystość była oczywiście okazją do składania życzeń sukcesów wszystkim uczniom i nauczycielom. Wicemarszałek M. Krzyżanowski podkreślał, że z uwagi na pandemię będzie to trudny rok, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Senator Krzysztof Mróz w swoim przemówieniu mówił, że pomimo pandemii rząd nie rezygnuje z podwyżek dla nauczycieli. Z kolei wicestarosta Jarosław Kotliński zwrócił uwagę, że konieczność przeprowadzania zajęć w trybie zdalnym spowodowała, że szkoły są najlepiej w historii wyposażone w sprzęt informatyczny.

Po zakończeniu inauguracji roku szkolnego odbyła się Gala Sportu 2020, podczas której wręczono uczniom nagrody za sukcesy sportowe w zakończonym roku szkolnym. Wymieniono największe sukcesy przedstawicieli wszystkich sportów, które trenują uczniowie karpackiej szkoły, a więc saneczkarstwa, narciarstwa biegowego, piłki ręcznej i koszykówki. Utytułowani uczniowie, podobnie jak nauczyciele-trenerzy otrzymali również z rąk marszałka Krzyżanowskiego upominki.

Uroczystość została zwieńczona oficjalnym zakończeniem kariery sportowej przez Macieja Kurowskiego. Utytułowany saneczkarz, multimedalista Mistrzostw Polski, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy oraz trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, a zarazem absolwent karpackiej szkoły - został nagrodzony owacją na stojąco. Podczas swego krótkiego wystąpienia ze łzami w oczach dziękował za lata spędzone w szkole.

Twoja reakcja na artykuł?

6
32%
Cieszy
3
16%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
21%
Złości
5
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group