Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2776
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Galą Operetkową zakończyli Festiwal Muzyki Wiedeńskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 20 maja 2012, 10:17
Aktualizacja: 10:18
Autor: Filip Wieczorek
Fot. Filip Wieczorek
Galą Operetkową zakończono w miniony piątek XXI Festiwal Muzyki Wiedeńskiej trwający od 11 maja w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. – Było wspaniale. Koncerty pełne wzruszeń, przez lekką kameralistykę po zabawne operetki. Kto nie był, niech żałuje – mówi pani Małgorzata, uczestniczka festiwalu.

Podczas Gali Operetkowej Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej dyrygował znany niemiecki dyrygent Michael Halasz. Partie wokalne zostały wykonane przez Judith Halasz (sopran) i tenora Alexandra Klingera. Zaprezentowali oni najważniejsze utwory operetkowe wiedeńskich klasyków, m. in. Johanna Straussa. Muzycy dostarczyli słuchaczom wielu wrażeń, wśród których, jak na operetkę przystało, przeważała dobra zabawa.

- Trzy festiwalowe koncerty pokazały, jak różnorodna jest muzyka wiedeńska. Wszystkie były inne; każdy dostarczył nam różnych doznań. Od wzruszeń, przez lekką kameralistykę po zabawne operetki. Było naprawdę wspaniale – ocenia pani Małgorzta, jedna z uczestniczek.

Współorganizatorami festiwalu byli Konsulat Generalny Republiki Austrii w Krakowie oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~StałyBywalec 20-05-2012 10:34
A mnie się średnio podobali śpiewacy, bywali na tej scenie lepsi. Czyżby już na dobrych nie było kasy? Od nie pamiętam kiedy czekam na występ Agnieszki Rehlis. Może z którąś z Symfonii Mahlera? Czekam też i czekam na Annę Patrys i Marzenę Lubaszkę . Cóż się dzieje złego, że nie pozwala się nam melomanom na obcowanie z Wielkimi osobowościami w dodatku naszymi? Czekam bo jestem cierpliwy. A doczekam się?
~ 20-05-2012 11:50
Pełna zgoda z przedmówcą.Sopranistka to jeszcze jako tako,ale tenor był kompletnie żenujący,pod każdym względem. Nasza orkiestra jak zwykle super,muzyka przepiękna. Fantastyczny był też środowy kameralny koncert,oby więcej takich:)
~jasm 20-05-2012 18:00
Naszych, jeleniogórskich śpiewaczek nie ma, bo liczą się tylko te przyjezdne. Dodatkowo jak mają zagraniczne pochodzenie to już w ogóle są the best!!!/ta ostatnia to chyba córeczka dyrygenta/ To chyba taki mały kompleks małego miasteczka. Jak ktoś chce słuchać naszych musi wyjechać poza jelonkę, tam koncertują i są cenione .
~Zbych , Zby 20-05-2012 19:40
patrząc na zdjęcia , dochodzimy do jednego wniosku KONCERT SIĘ ODBYŁ BEZ PUBLICZNOŚCI , SUPER
~ 21-05-2012 8:40
Może nawet wnuczka:)
~Rezus 21-05-2012 23:49
Niestety... żona...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group