Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7734
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gala na finał festiwalu

Niedziela, 24 lutego 2019, 6:04
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2019, 7:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Gala na finał festiwalu
Fot. WAC
Podczas uroczystej gali prowadzonej przez Łukasza Maciejewskiego, która odbyła się wczoraj (23.02) w Zdrojowym Teatrze Animacji poznaliśmy laureatów 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM Zbliżenia.

ZOOM Zbliżenia, który jest jednym z najbardziej cenionych festiwali kina niezależnego w Polsce, napłynęło w tym roku ponad 2000 filmów. Do udziału w konkursie zakwalifikowano 99 z nich w trzech kategoriach: film dokumentalny, film fabularny i animowany.

W kategorii filmu dokumentalnego Grand Prix otrzymał „Born In Gambia” w reżyserii Natxo Leuza Fernandez (Hiszpania). Za najlepszą animację jury uznało dzieło "Guaxuma" w reżyserii Nary Normande (Bazylia/Francja). Za najlepszy film fabularnym jury, pod przewodnictwem znakomitego aktora Krzysztofa Majchrzaka, uznało obraz Jakuba Piątka „Users”.

Nagrodami w konkursie były premie finansowe ufundowane przez Prezydenta Jeleniej Góry oraz statuetki wykonane przez rzeźbiarza Zbigniewa Frąckiewicza. Dodajmy, że muzyczną atrakcją gali finałowej był występ duetu znakomitych jazzmanów - Adama Bałdycha i Krzysztofa Dysa.

Spotkaliśmy się w tym roku z wyjątkowym zainteresowaniem publiczności. Wszystkie filmy były grane przy nadkompletach publiczności – mówi dyrektor Festiwalu Sylwia Motyl. - Ma to też związek z tym, że był to bardzo ciekawy i różnorodny program. Poziom konkursu był wysoki. Cieszy mnie też to, że przyjechało stosunkowo dużo autorów prezentowanych u nas filmów. W konkursie fabuł startowało 51 filmów, było też 27 animacji i 21 filmów dokumentalnych. Werdykt jury, mimo że były dyskusje, był dość zgodny.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group