Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8353
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galą i balem zakończyli jubileusz

Poniedziałek, 30 września 2019, 10:00
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2019, 15:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Galą i balem zakończyli jubileusz
Fot. Tomek Raczyński
Uroczystą galą w Filharmonii Dolnośląskiej oraz balem w Karpaczu, jeleniogórski wydział Uniwersytetu Ekonomicznego zakończył obchody 50–lecia istnienia w stolicy Karkonoszy.

Po inauguracji 51. roku akademickiego w Jeleniej Górze przyszedł czas na zakończenie obchodów jubileuszowych. Najpierw mury uczelni odwiedzili absolwenci i byli pracownicy. Następnie goście udali się do Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie odbyła się uroczysta gala.

Przed nami następne 50 lat – mam nadzieję 50 lat rozwoju. Oczywiście nowa ustawa nie jest wygodna dla uczelni, ale to nowe wyzwania, nowa konkurencja i wymagania. Chcę patrzeć na to, jako na szansę. Z perspektywy Jeleniej Góry, to będzie filia, a nie wydział – nie będzie miała charakteru naukowo-dydaktycznego jak dotąd, tylko dydaktyczny, ale naprawdę nie grozi nam nic niebezpiecznego - utrzymamy samodzielność – powiedział Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W trakcie uroczystości osobom i instytucjom wręczano statuetki w podziękowaniu za wieloletnią współpracę. Była to okazja do przemówień, wraz z życzeniami, a także do wspomnień najpiękniejszych chwil z życia studenckiego. To tam rozwijały się przyjaźnie i miłości, jak w przypadku naszych poniższych rozmówców.

To były cudowne lata. Od samego rana - jak byliśmy przed galą na uczelni - łezka w oku kręciła się cały czas. W naszych czasach mieszkaliśmy w akademikach, to był chyba najpiękniejszy okres - wspominał Mirosław Garbowski, który studiował w Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze w latach 1977-1982. - Widać jak budynek, sale dydaktyczne pięknieją - widać, że Uniwersytet kwitnie - dodał aktualny prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który studiował na kierunku gospodarki miejskiej.
Jak zaczynałam studiować, to turystykę w Polsce wybierało się po 1,5 lub 2 latach studiów, a Jelenia Góra była pierwszą uczelnią, gdzie turystyka była od pierwszego roku i dlatego tu przyszłam - wspomina Barbara Cymańska-Garbowska. - Nie żałuję swojego wybory - uczę przedmiotów turystyczno-hotelarskich i bardzo to lubię - dodała wicedyrektorka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych.

Po uroczystej gali, uczestnicy udali się Karpacza, gdzie w Dworze Liczyrzepy bawili się na balu.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group