Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8871
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fuzji nie będzie. Finepharm nie zagra w ekstraklasie

Niedziela, 9 maja 2010, 22:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 maja 2010, 14:06
Autor: arec
Jelenia Góra: Fuzji nie będzie. Finepharm nie zagra w ekstraklasie
Fot. R.Ignaciak
Wczoraj jeleniogórscy fani piłki ręcznej cieszyli się z awansu Finepharmu Jelenia Góra do ekstraklasy. Jednocześnie wszyscy zadawali sobie pytanie czy podopieczne Mirosława Urama rzeczywiście zagrają w elicie polskiego szczypiorniaka. Pojawiły się głosy o możliwości fuzji z KPR Jelenia Góra. Dziś już wszystko stało się jasne. Fuzji nie będzie, ale jeleniogórskiego szczypiorniaka i tak czekają zmiany.

- Chcieliśmy połączenia z KPR. Naszym warunkiem było zatrudnienie trenera z zewnątrz – powiedział trener Finepharmu Mirosław Uram, zdradzając informację że prowadzone były rozmowy z Adamem Fedorowiczem.
KPR Jelenia Góra jednak na taką propozycję nie przystał. – Zbyt długo czekaliśmy na podjęcie rozmów ze strony Finepharmu – mówi Michał Matuszewski, wiceprezes KPR-u – W obecnej sytuacji jest już za późno. Chcemy dokonać zmiany trenera, ale mamy już podpisaną umowę z nową osobą, która w przyszłym sezonie poprowadzi zespół – dodał Michał Matuszewski.

Informacja o nazwisku nowego trenera ma ukazać się jutro do godziny 12 na nowej stronie internetowej klubu: www.kprjeleniagora.pl.

Jak tłumaczy Mirosław Uram na spotkaniu z władzami miasta prezydent Marek Obrębalski powiedział, że w przypadku awansu Finepharmu i pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej KPR-u miasta nie będzie stać na utrzymanie dwóch klubów w ekstraklasie – Podporządkowaliśmy się decyzji prezydenta, który zadeklarował dodatkowe wsparcie dla zespołu w I lidze w wysokości 56 tysięcy złotych.

Trener Uram powiedział także, że prowadzone są wstępne rozmowy dotyczące możliwości przechodzenia zawodniczek pomiędzy jeleniogórskimi klubami. W tym wypadku wszelkie koszty manipulacyjne miałoby pokryć miasto. Trener Mirosław Uram powiedział, że w Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozważana jest możliwość rozgrywania przez 3 zawodniczki w zespole meczów w dwóch klubach, pod warunkiem, że nie są to mecze rozgrywane w ten sam weekend. Gdyby taka decyzja zapadła wówczas współpraca obydwu klubów jeleniogórskich byłaby łatwiejsza.

Ostatecznie Finepharm Jelenia Góra pomimo wywalczenia awansu do ekstraklasy pozostanie w gronie pierwszoligowców.

Jeżeli chodzi o KPR to jutro poznamy nazwisko nowego trenera. Dotychczasowy szkoleniowiec Zdzisław Wąs pozostanie w klubie i będzie wspierał zespół swoją radą. Wiadomo także, że druga drużyna KPR przestanie istnieć. Klub nie jest bowiem w stanie utrzymać dwóch zespołów. Wszystkie zawodniczki rezerw zostaną przesunięte do zespołu ekstraklasy, a Dila Samadowa będzie asystentką nowego trenera. Wiceprezes klubu Michał Matuszewski rozwiał także wątpliwości kibiców dotyczące ewentualnych przenosin do Karpacza – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Jelenia Góra nie miałaby klubu w ekstraklasie.

Michał Matuszewski zapewnił, że mecze ekstraklasy będą nadal rozgrywane na Złotniczej. Rozmowy z Karpaczem wciąż trwają, ale nie ustalono jeszcze zasad współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
792
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group