Kotlina Jeleniogórska: Futbol jak na szachownicy

Środa, 10 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2006, 12:57
Autor: Łukasz Stawski
Lotnik Jeżów przegrał w Mirsku z Włókniarzem 1:2 (0:0) i była to zasłużona przegrana, bowiem gospodarze byli lepsi w przekroju całego meczu i mogli wygrać nawet wyżej. Co nie znaczy, że to spotkanie mogło się zakończyć nawet remisem, o którym marzył Lotnik. Na tym polega urok futbolu.

W pierwszej połowie niewiele się działo, bowiem obie drużyny, czując przed sobą respekt, prowadziły rozpoznanie przeciwnika. Niemniej w kilku sytuacjach mogły paść bramki. Nie wykorzystali tego: Szymon Morzecki (12.) i M. Zaborski (44.) z Włókniarza oraz Arkadiusz Gawlik w 20 i 40 min. z Lotnika.

W drugiej połowie gospodarze nie chcieli już "grać w szachy" i podkręcili mocno tempo. W efekcie po kolejnej ich akcji Szymon Morzecki w 50 min. kropnął z woleja lewą nogą półgórną piłkę z kilkunastu metrów i piłka tuż przy lewym słupku wpadła do siatki. W rewanżu kilka minut później Arkadiusz Gawlik uderzył mocno z prawej strony pola karnego lewą noga i piłka minimalnie minęła słupek. Potem w 60 min. po rzucie wolnym główkował Sebastian Bąk posłał główką piłkę tuż obok słupka. następnie dwie okazje mieli goście. W 70 min. Gawlik w sytuacji sam na sam główkował z kilku metrów w bramkarza. Chyba oślepiło go słońce. Potem Marcin Romaniak uderzył w 80 min. tuż nad poprzeczką. Gdyby wówczas padły bramki mogło być różnie. To się zemściło, bo od tego momentu miejscowi przygnietli.

Mieli kilka zmarnowanych "setek", ale w 85 min. po rzucie wolnym w wykonaniu Roberta Jończego, tuż przy rzucie rożnym, Marcin Zaborski zdobył główką piękną bramkę posyłając piłkę tuż przy słupku do siatki bramki Lotnika. Lotnik zerwał się do walki i w 89 min. wprowadzony do gry kilka minut wcześniej wcześniej Michał Kowiel zdobył strzałem z 10 m. kontaktową bramkę, ustalając wynik meczu.

- Trzeba było nie grać w szachy tylko w piłkę - mówili po meczu kibice Lotnika.

<b>Szanse wyrównały się</b>
Teraz Lotnik ma tylko 1 pkt. przewagi nad Włókniarzem. Gdyby po zakończeniu rozgrywek te dwie drużyny miały taką samą ilość punktów, wówczas o tym kto awansuje do IV ligi zadecyduje lepsza różnica bramek, bowiem Włókniarz przegrał w Jeżowie również 1:2.

<b>Włókniarz:</b> Damian Michno - Tomasz Cabała, Piotr Borek, Adam Kowalski, Przemysław Kufel (46. Sebastian Bąk) - Robert Jończy, Rafał Apolinarski, Marcin Zaborski, - Paweł Kochanowski, Szymon Beszterecha, (88. Jarosław Dubiel), Szymon Morzecki (80. Tomasz Cierpiński).

<b>Lotnik:</b> Janusz Szaciłło - Bartosz Chrząszcz, Radosław Turczyk, Robert Idzi, Kazimierz Hamowski - Adrian Lis, Bartosz Rafiński (85. Michał Kowiel), Marcin Romaniuk, Michał Gołąb (86. Andrzej Marek) - Jarosław Kondraciuk, Arkadiusz Gawlik.

<b>Żółte kartki:</b> R. Turczyk i B. Rafiński.