Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 7786
Zalogowanych: 44
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fryzjerstwo krok po kroku. W ramach kursów PCKK

Piątek, 9 marca 2012, 8:59
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 9:05
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Fryzjerstwo krok po kroku. W ramach kursów PCKK
Fot. Petr
Z „Fryzjerstwem krok po kroku” zapoznają się uczestniczki kursów zorganizowanych przez PCKK w Jeleniej Górze w ramach programu „Wspólne działanie–lepsze jutro”. Jak robić loki, koki i upięcia? Strzyc maszynką i nożyczkami; farbować i modelować – oto czego uczą się panie pod czujnym okiem doświadczonych fryzjerów.

Przypomnijmy, że „Wspólne działanie-lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK w Jeleniej Górze to program skierowany do mieszkańców miasta z obszarów objętych Lokalnym Programem Rewitalizacji. Zainaugurowany w październiku ub. roku projekt zaktywizował i włączył w nurt działań społecznych, i zawodowych około 100 uczestników, w tym dzieci w wieku od 6 do 13 lat, młodzież w wieku powyżej 15 roku życia i osoby dorosłe w wieku od 25 do 64 lat.

Do tej pory, w ramach programu odbyły się (lub ciągle trwają) m.in. kursy komputerowe dla starszych i młodszych, kursy języków obcych, warsztaty rozwoju osobistego, kursy opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, kurs wizażu, kosmetyki i stylizacji paznokci. Jednym z najnowszych przedsięwzięć realizowanych przez PCKK są właśnie kursy „Fryzjerstwo krok po kroku” – podczas których beneficjentki programu poznają techniki strzyżenia, farbowania jak również modelowania włosów.

– Słowem, panie uczą się pracy w charakterze fryzjerek. Od podstaw – póki co, praktykują na głowach specjalnych manekinów, a już wkrótce rozpoczną prawdziwe strzyżenia, farbowania i modelowania. Jak im idzie? Bardzo dobrze. Widać tu wielkie zaangażowanie, skrupulatność oraz dyscyplinę podczas wykonywania powierzonych im zadań – mówi nam Beata Szymczyk, właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Markiza” w Jeleniej Górze, w którym odbywają się kursy.

Po zakończeniu kursów, beneficjentki programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” otrzymają certyfikaty i świadectwa uprawniające do odbycia półrocznego stażu w salonach fryzjerskich, a potem do pełnoetatowej pracy w charakterze fryzjerek po zdaniu egzaminu czeladniczego.

– Bardzo chciałabym zostać fryzjerką. Moim zdaniem, to zawód kreatywny i niosący za sobą mnóstwo nowych wyzwań. Co więcej, na fryzjerów jest i zawsze będzie zapotrzebowanie na rynku pracy. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w szkoleniu, które z czasem może przynieść mi naprawdę wymierne korzyści – podsumowuje pani Sylwia, jedna z uczestniczek.

Więcej informacji o kursach realizowanych w ramach programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” na stronach internetowych wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl, www.pckk.pl oraz w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
911
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group