Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4890
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fruwający arystokrata w schronisku

Czwartek, 6 kwietnia 2017, 14:41
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2017, 7:44
Autor: ZR/MPGK
Jelenia Góra: Fruwający arystokrata w schronisku
Fot. Użyczone/MPGK
Gołębi arystokrata znalazł pomoc i schronienie w jeleniogórskim schronisku dla małych zwierząt, prowadzonym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Zatelefonowali do nas mieszkańcy ul. Hoffmana z informacją, że na chodniku leży chory gołąb - mówi Sebastian Ragiel, pracownik schroniska MPGK. - Gdy tam pojechaliśmy, okazało się, że ptak najprawdopodobniej został zaatakowany i dotkliwie zraniony przez kota.

Gołąb przewieziony został do schroniska, w którym rany opatrzył mu lekarz weterynarz. Teraz ptak szybko przychodzi do siebie. Mógłby zostać oddany właścicielowi, ale z tym jest problem…

- Mimo że posiada obrączkę, trudno ustalić, do kogo należy - mówi Sebastian Ragiel. - Dzwoniliśmy do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, ale usłyszeliśmy, że to nie jest gołąb pocztowy tylko rodowodowy i oni nie potrafią go zidentyfikować.

Obecnie w schronisku gołębi arystokrata jest jedynym ptakiem. Oprócz niego przebywa jeszcze 50 psów i 13 kotów. Wśród zwierząt nie ma już psa potrąconego wczoraj (5.04) na pasach w Cieplicach. Jego pani w stanie ciężkim trafiła do szpitala, on do schroniska. Po opatrzeniu ran został oddany rodzinie poszkodowanej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group