Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 6001
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotografowie dla naszego szpitala

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 9:18
Aktualizacja: Czwartek, 11 kwietnia 2019, 7:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Fotografowie dla naszego szpitala
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (8.04) w Galerii BWA w Jeleniej Górze zaprezentowano prace autorstwa lokalnych mistrzów fotografii, które ozdobią wkrótce oddziały jeleniogórskiego szpitala. To kolejna inicjatywa grupy mam, które podejmują różne działania na rzecz Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej i nie tylko...

Jak podkreślają organizatorzy, wystawa jest efektem współpracy jeleniogórzan, którzy chcieliby pomóc pacjentom w przejściu tego trudnego okresu, jakim jest pobyt w szpitalu. W Galeria BWA można obejrzeć część z 62 fotografii, które przekazane zostaną do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej na oddziały: wewnętrzny z pododdziałem geriatrii i neurologiczny.

Autorami prac są: Halina Dubis Dąbrowska, Karol Nienartowicz, Cezary Jackowski, Grzegorz Truchanowicz, Rafał Kotylak, Maciej Chyra, Jordan Pils, Tomasz Szyrwiel oraz Piotr Hałka.

W Kotlinie Jeleniogórskiej mamy wielu zdolnych artystów i wzruszyłam się widząc te prace. Jedno to zobaczyć w internecie, a drugie zobaczyć na żywo - robią wrażenie - wyznała Katarzyna Sobczyk, "Mama w mieście Jelenia Góra". - Na pewno będzie milej spędzać czas w szpitalnej sali, gdzie ściany nie będą gołe - być może będą inspiracją, żeby wyzdrowieć i pójść na szlaki turystyczne - dodała K. Sobczyk.

Fotograf Jordan Plis, który zorganizował kolegów "po fachu", podczas prezentacji w BWA dziękował sponsorom i partnerom akcji.

Uważam, że to szczytny cel i kiedy Jordan Plis do mnie zadzwonił - zgodziłem się. Generalnie fotografia to moje hobby i cieszę się, jak ludzie mogą to oglądać gdzieś indziej, niż tylko w internecie - powiedział Piotr Hałka, jeden z artystów, który włączył się w akcję "Fotografowie dla szpitala".

Jeleniogórskie mamy nie kryją, że chcą kontynuować akcję z fotografiami dla szpitala - prawdopodobnie na kolejne oddziały będą zbierane prace o innej tematyce.

Twoja reakcja na artykuł?

17
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2147
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group