Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2931
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Cieplice: Fotografie pełne sportowych klimatów

Sobota, 21 marca 2009, 19:56
Aktualizacja: 20:56
Autor: Mar
Jelenia Góra/Cieplice: Fotografie pełne sportowych klimatów
Fot. Mar
– Jaka szkoda, że mnie tam nie było! – tak mogłoby brzmieć motto wystawy fotografii dwóch jeleniogórzan, Tomasza Raczyńskiego i Konrada Żurawskiego. Fotografie z miejsc gdzie bywa mało widzów, czyli zimowych zawodów w biegach, biathlonie czy wyścigach psich zaprzęgów.

- Z Jelonki dowiedziałem się, że Dom Kultury Muflon organizuje konkurs na fotografię miesiąca – wyjaśniał Konrad Żurawski – zgłosiłem się z kolegą do organizatora, Krzysztofa Zwolińskiego i tak zaczęła się nasza współpraca. Zdobyliśmy kilka wyróżnień i w końcu zaproponowano nam zorganizowanie wystawy, tutaj w klubie Orlik na osiedlu Orle. Tematyka wystawy wiąże się z odbywającymi się wokół imprezami, jak Husquvarna Tour, Mistrzostwa Polski w Biathlonie i innymi. Pokazujemy jak wiele dzieje się wokół, tylko trzeba tam być.

- Od pewnego czasu Muflon zajmuje się działalnością kulturalną w klubie Orlik, dlatego pojawiają się tutaj między innymi wystawy fotograficzne – tłumaczy organizator Krzysztof Zwoliński – tutaj organizujemy pierwsze wystawy i tak jest również w przypadku obydwu panów. To miejsce staje się takim trochę magicznym i o to chodzi.

Zdjęcia Tomasza i Konrada rzeczywiście mocno przyciągają uwagę. Specyficznym klimatem, autorskim spojrzeniem na sport, przyrodę, ludzi. Od czasu do czasu obydwaj panowie prezentują swoje prace na naszym portalu. Fotografie ilustrują między innymi Bieg Piastów i Zjazd na Saniach Rogatych.
Obydwu autorom życzymy wszystkiego najlepszego!

Wystawa czynna będzie do 10 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group