Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9732
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotograficzne piękno Sobieszowa w galerii „Muflon”

Piątek, 16 czerwca 2017, 9:56
Aktualizacja: 9:59
Autor: MDK Muflon
Jelenia Góra: Fotograficzne piękno Sobieszowa w galerii „Muflon”
Fot. użyczone
W środę (14.06) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze–Sobieszowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Niebanalny Sobieszów w obiektywie Roberta Karczmarczyka i uczestników konkursu”.

Wystawę otworzyła Aleksandra Jarocińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, która mówiła o tym, że czuje się Sobieszowianką, że jest dumna z tego, jak pięknie Sobieszów został pokazany na fotografiach Roberta Karczmarczyka i uczestników konkursu fotograficznego „Niebanalny Sobieszów. Cokolwiek to znaczy”. Zwróciła uwagę na to, że MDK „Muflon” (w tym jego wszystkie pracownie) działa i jest otwarty przede wszystkim na ludzi stąd. Misją Miejskiego Domu Kultury „Muflon” jest zatem działanie na rzecz społeczności lokalnej, a także promowanie osób tworzących w Sobieszowie, tych, które mają artystyczne dusze i kultywują różne dziedziny sztuki, m.in. muzykę, taniec, jak również malarstwo i fotografię. Wyjaśniła, że pomysłodawczynią konkursu „Niebanalny Sobieszów. Cokolwiek to znaczy” jest Agata Turska-Makutynowicz, jak w trakcie pracy nad konkursem i jego promocją, dotarła ona do fotografika-amatora, Roberta Karczmarczyka, Sobieszowianina, który pokazał jej swoje zdjęcia Sobieszowa. To właśnie ich piękno, wrażliwość fotografującego i wyjątkowy klimat tych fotografii, zaważyło na tym, że MDK „Muflon” pokazuje te prace szerszemu gronu jako równoległą wystawę do wystawy pokonkursowej.

Robert Karczmarczyk wspomniał, że pierwsze szlify w fotografii odebrał w latach 70. ubiegłego wieku, właśnie w MDK „Muflon”, na zajęciach tutejszej sekcji fotograficznej oraz o tym, że mimo biegu lat i rozwoju technik tworzenia fotografii, zdobyta wtedy wiedza pozostaje wciąż aktualna. Dla niego czas zatoczył pełne koło, tu się uczył fotografii, i to tu po latach prezentuje swoją fotograficzną wizję Sobieszowa.

Kuratorka wystawy, Agata Turska-Makutynowicz, mówiła, że była to pierwsza edycja konkursu i zaprosiła do wzięcia udziału w jego edycji drugiej, która będzie miała miejsce jesienią 2017. Następnie ogłosiła wyniki konkursu fotograficznego i wręczyła nagrody laureatom. I miejsce zdobył Paweł Dobies z Szubina, w imieniu którego nagrodę odebrała siostrzenica, Anna Naumowicz. II miejsce zajął Krzysztof Dul, a III miejsce – Roma Widawska, która odebrała również nagrodę dla córki, Sylwii Widawskiej, za wyróżnienie w konkursie. Na koniec Agata Turska-Makutynowicz podziękowała Dariuszowi Karpińskiemu z firmy DK Computers, Gabrielowi Nygbur z Ręcznej Automyjni Samochodowej oraz Marcinowi Iwanickiemu z Pizzerii Restauracji Retro za ufundowanie nagród w pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Niebanalny Sobieszów. Cokolwiek to znaczy”.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry potrwa do 31 sierpnia br. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
955
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group