Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11079
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotograficy i tupot mew

Piątek, 5 marca 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fotograficy i tupot mew
Fot. TEJO
Nietypową wystawę otwarto wczoraj w Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wincenty Sułkiewicz pokazał zdjęcia – tylko z pozoru łagodnych – bałtyckich mew. Członkowie JTF rozmawiali także o zbliżających się obchodach jubileuszu Fotoklubu.

Wernisaż o tyle nietypowy, że autor był obecny jedynie duchem. Wincenty Sułkiewicz to na co dzień mieszkaniec Olsztyna. Dlatego ze zrozumiałych względów nie mógł do Jeleniej Góry przyjechać. Fotografik ma barwną biografię i wiele wystaw na swoim koncie. W zestawie zdjęć przedstawiającym mewy sfotografował agresję tych „potulnych” ptaków znanych nie tylko z bałtyckich plaż, lecz także z kadrów filmu „Ptaki” Hitchcocka.

Po obejrzeniu ekspresyjnych fotografii członkowie JTF z prezesem Tadeuszem Biłozorem na czele rozmawiali o zbliżającym się jubileuszu 15-lecia Fotoklubu RP. Wydarzenie będzie uświetnione aż trzema wystawami. 1 kwietnia w Galerii JTF, 8 kwietnia w Galerii „Przestrzeń” w Bibliotece Kolegium Karkonoskiego oraz 11 kwietnia w Galerii „Promocje” ODK. Pokazane tam zostaną zdjęcia zarówno członków organizacji świętującej jubileusz, jak i fotografików zrzeszonych w Jeleniogórskim Towarzystwie Fotograficznym.

Pogratulowano też Januszowi Pytlowi, prezesowi JTF poprzedniej kadencji, wyróżnienia złotą odznaką za propagowanie fotografii. Medal został przyznany przez Stowarzyszenie Twórców Fotografii w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
956
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Groby wojowniczek
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group