Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6274
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotografia dała piękno brzydkim miejscom

Sobota, 22 listopada 2008, 15:29
Aktualizacja: 15:35
Autor: Barbara Krzemieniecka
JELENIA GÓRA: Fotografia dała piękno brzydkim miejscom
Fot. Archiwum
Wczoraj (piątek) w Klubie Osiedlowym „Orlik” odbył się wernisaż wystawy pt. „Szare wspomnienia”. Autorami prezentowanych zdjęć są: Sławomir Maleńczuk i Damian Wiśniewski. Organizatorem: MDK ‘Muflon’ w Jeleniej Górze.

Autorami są młodzi i zdolni artyści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią na forum publicznym. Obaj są laureatami konkursu „Zabytki w krajobrazie” i prezentują zdjęcia wykonane w technice cyfrowej.

Czarno-białe zdjęcia, ciemne, przez swoją mroczność podkreślające klimat miejsc, w których zostały zrobione (Celwiskoza, Stara Papiernia w Miłkowie, Papiernia na Zabobrzu oraz Jednostka Wojskowa przy ul. Sudeckiej).
Fotografie przedstawiają idealną grę świateł, przez użycie techniki HDR idealnie została uzyskana rozpiętość tonalna, piękno miejsca mimo zniszczenia i dewastacji, mimo lat wciąż "żyjące".

Ukazują piękno inne niż to słownikowe. Piękno miejsca w danym momencie i danym czasie. – Można zrobić tysiąc zdjęć w tym samym miejscu, ale każde będzie inne od poprzedniego – usłyszeliśmy od autorów. – Do tych miejsc nie polecamy chodzić wam samym, ale dla fotografa to było coś niesamowitego - a najważniejsze zrobić zdjęcie i oddać piękno sytuacji – dodali.

Zdjęcia bezpośrednio nawiązują do tematu, mianowicie „szare”, ponieważ wykonane w czerni i bieli, „wspomnienia”, ponieważ miejsca na zdjęciach lata swojej świetności mają już dawno za sobą.

Mimo sypiącego śniegu, przybyli rodzice autorów, znajomi a także osoby zupełnie przypadkowe, w różnym wieku. Podziwianie znakomitych zdjęć, w skromnym miejscu, w towarzystwie cichej muzyki – na jesienno/zimowe wieczory warte jest polecenia. Wystawa trwa do końca roku.

Za umożliwienie rozwijania talentu serdeczny ukłon i podziękowania w stronę Krzysztofa Zwolińskiego, organizatora oraz prowadzącego warsztaty fotograficzne.

Autorka jest uczennicą klasy dziennikarskiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group