Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9473
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fontanny uruchomione, zieleń miejska pielęgnowana

Piątek, 27 kwietnia 2018, 16:34
Aktualizacja: 16:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Fontanny uruchomione, zieleń miejska pielęgnowana
Fot. Przemek Kaczałko
Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową przy fontannie na Skwerze Wołyńskim u zbiegu Alei Wojska Polskiego i ulicy Wolności. Tematem spotkania było utrzymanie zieleni w mieście oraz uruchomienie wodotrysków.

Jak poinformował prezes, zieleń w mieście podzielona jest na miejską (skwery i zieleńce), przyuliczną (przylegająca do pasów drogowych) oraz parkową. Spółka zajmuje się m.in. czterema dużymi parkami w Jeleniej Górze: Zdrojowym, Norweskim, Żiżki i na Wzgórzu Kościuszki. - To nie tylko nasadzenia kwiatów, ale też koszenie trawy, naprawianie ławek czy bieżące sprzątanie – mówił Włodzimierz Stasiak, który dodał, że spółka zajmuje się 25. placami zabaw w mieście. - Do końca kwietnia wymieniamy piasek w piaskownicach, uzupełniamy wyłamane elementy ławek, a dodatkowo kosimy trawę – mówił prezes zaznaczając, że przeglądy stanu technicznego urządzeń dla dzieci dokonywane są raz w tygodniu.

Przedstawiciel miejskiej spółki nawiązał również do dzikich wysypisk, które ciągle są dużym problemem. - To nasza bolączka - nie kryje W. Stasiak. - Maksymalnie do tygodnia od zgłoszenia usuwamy takie wysypiska - deklaruje prezes, który zastrzega, że najpierw straż miejska sprawdza, czy jest w stanie wykryć sprawcę. W skali roku na usuwanie dzikich wysypisk Miasto wydaje około pół miliona złotych - dodał W. Stasiak.

Podczas konferencji była też mowa o uruchomieniu fontann. - W Jeleniej Górze mamy ich osiem. Przeglądy zostały wykonane, oczyściliśmy wszystkie filtry, na bieżąco wymieniamy też żarówki w tych podświetlanych - mówił Włodzimierz Stasiak. Ponadto, przy współpracy z Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych zostanie wykonanych ok. 750 nasadzeń drzew, w rejonie góry Siodło. - Będą to jawory, sosny i świerki - mówił prezes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
120
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group