Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 7444
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fontanna przy ulicy Wolności zostanie

Sobota, 2 kwietnia 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Fontanna przy ulicy Wolności zostanie
Fontanna musi zostać – mówili nam młodzi ludzie. 20 maja 2010 rok.
Fot. TEJO
Miasto zrezygnowało z planów rozebrania zniszczonego wodotrysku u zbiegu ulicy Wolności i alei Wojska Polskiego.

Przypomnijmy, że poprzednia ekipa samorządowa dwa lata temu zdecydowała o zamknięciu dopływu wody do fontanny, a przed rokiem pojawiła się koncepcja, aby pochodzący z drugiej połowy lat 70. XX wieku obiekt zburzyć, a w jego miejsce urządzić skwer z nasadzeniami. Wówczas zaczęła protestować młodzież z pobliża, która sprzeciwiła się takim zamiarom, bo fontanna wrosła w tę część miasta i stała się popularnym miejscem spotkań miejscowych rolkarzy i miłośników jazdy na desce. Ostatecznie zaniechano realizacji planów.

– W najbliższym czasie rozstrzygniemy problem remontu fontanny u zbiegu ulic Wolności i Wojska Polskiego – zapowiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – To niewielka działka, ale w ważnym miejscu i powinna być właściwie zagospodarowana. Z pewnością zostanie zachowana tu fontanna, ale o jej kształcie będziemy wkrótce decydować – czytamy w komunikacie magistratu.

Oznacza to, że nastąpi niebawem weryfikacja projektu, a potem – realizacja inwestycji. Trudno się spodziewać, że nowa fontanna będzie czynna jeszcze tego lata, ale z pewnością okres sprzyjającej pogody będzie wykorzystany do jej przebudowy – dodaje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group