Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7210
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Firmy i szkoły na targach w KPSW

Wtorek, 10 kwietnia 2018, 6:59
Aktualizacja: Środa, 11 kwietnia 2018, 17:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Firmy i szkoły na targach w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie szkoły ponadpodstawowe oraz firmy z miasta i regionu wystawiały się wczoraj (9.04) ze swoją ofertą podczas Wiosennych Targów Edukacji i Pracy w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Osoby szukającego stałego zatrudnienia, nawet dorywczego, miały okazję zapoznać się z oferta potencjalnych pracodawców.

- Zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych: przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska i szkoły ponadpodstawowe, aby uczniowie i ludzie, którzy poszukują pracy mieli szansę znaleźć ofertę dla siebie - powiedziała Natalia Niemotko z Biura Karier KPSW. - Młodzież jest u progu swojej kariery zawodowej, chcemy im też pokazać naszą uczelnię, a młodsi szukają dla siebie szkoły średniej i to też dobra okazja, żeby im pokazać z czego mogą wybierać - dodała organizatorka targów, która cieszyła się z dużej frekwencji, co ma świadczyć o tym, że rynek pracy jest otwarty.

Organizatorzy przyznają, że żyjemy w czasach, kiedy pracy nie mają ci, którzy nie chcą lub nie mogą pracować. - Praca jest, wystarczy się po nią "schylić" - dodała N. Niemotko. Na 23 stanowiskach prezentowały się szkoły branżowe, technika i licea. Były też firmy, które cały czas szukają pracowników tj. Code Two, Draexlmaier, Zorka, Leroy Merlin, Sanatorium St. Lucas, Osteocyt, Marconi i kilka innych.

Wiosenne Targi Edukacji i Pracy odbyły się po raz drugi i z pewnością nie ostatni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group