Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3607
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Firma Meinert będzie zatrudniać nowych ludzi

Środa, 22 kwietnia 2015, 7:05
Aktualizacja: Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:42
Autor: Angela
Jelenia Góra: Firma Meinert będzie zatrudniać nowych ludzi
Fot. Angela
Hektarową działkę przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze kupiła od miasta firma Meinert, która w ciągu najbliższych pięciu lat planuje wybudować na niej nową halę produkcyjną, w której zatrudnienie znajdzie około 50 pracowników. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej lokalizacji – mówił Rolf Meinert. – To zabezpieczenie naszej przyszłości. Chcemy bowiem rozwijać się i przyczyniać się do rozwoju tutejszej społeczności – dodał.

Spółka produkująca podzespoły do artykułów gospodarstwa domowego działa w Jeleniej Górze od 2004 roku i obecnie zatrudnia 130 pracowników. – Zaczynaliśmy od 20 zatrudnionych osób i z roku na rok cały czas się rozwijamy – mówił Rolf Meinert. – Nasz zakład jest już wykorzystany w 100 procentach, dlatego potrzebowaliśmy nowej działki do budowy drugiego budynku. Powiększamy produkcję i stawiamy przy tym na podnoszenie jakości naszych usług, dlatego wymieniamy też maszyny na nowe – dodał prezes firmy Meinert.

Jak mówili przedstawiciele firmy, do Jeleniej Góry trafili przypadkowo. – Wiele lat temu mieliśmy bardzo dobrego dostawcę stąd, ale nie powiodło mu się i my przejęliśmy jego firmę – wspominał prezes spółki Meinert.
Zakład produkuje wiązki kablowe, które wysyła głównie do Europy Zachodniej, na polskim rynku sprzedaje 10 procent swojej produkcji. Za nową działkę oddaloną od obecnej siedziby, Meinert zapłacił Miastu 300 tys. zł. Ale jak podkreśla prezydent Jeleniej Góry, to nie jedyny zysk z takich transakcji.

- Dla miasta jest to korzyść z tytułu sprzedaży działki, ale i podatków od nieruchomości oraz od dochodów – mówił prezydent Marcin Zawiła. – W tym roku te podatki zaczęły wzrastać. Rozmowy z tą firmą trwały około rok i zaczęły się od wizyty prezydenta w spółce. Od słowa do słowa, doszliśmy do sfinalizowania sprawy, co udaje się w około 20 procentach wszystkich podjętych rozmów. W strefie przemysłowej mamy jeszcze około 30 hektarów, które można podzielić na działki różnej wielkości, więc wszystkich, którzy chcą się rozbudowywać zachęcamy, by się nie ociągali, bo to nie jest dobro nieskończone – dodał prezydent M. Zawiła.

W jeleniogórskiej strefie ekonomicznej pracuje obecnie około pięć tysięcy osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group