Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3321
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fińska wizja drewnianych domów

Środa, 7 maja 2008, 7:55
Aktualizacja: 7:55
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Fińska wizja drewnianych domów
Fot. Archiwum
Finowie przyjadą do Jeleniej Góry i będą budować domy z drewna. – Prowadzimy zaawansowane rozmowy w tej sprawie – powiedział Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.

– Takie domy są dużo tańsze od murowanych, bardzo zdrowe, no i energooszczędne – mówi Zbigniew Ładziński. – Ten ostatni argument jest bardzo ważny w sytuacji, kiedy u nas drożeje prąd i gaz.

Prezes izby wraz z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego na początku tygodnia wylecieli do miejscowości Kokola w Finlandii. Tam podpiszą stosowną umowę z fińskim konsorcjum i odpowiednikiem polskiego marszałka.

– Część elementów takich domów będzie sprowadzana z północy, część będzie przygotowywana przez naszych rzemieślników – mówi. Dodał, że Finowie niedawno gościli w Polsce i bardzo im się tutaj podobało. Takie budynki mogłyby powstać w Jeleniej Górze i okolicach.

– Wstępne zainteresowanie wyraził już wójt Janowic Jerzy Grygorcewicz – mówi Zbigniew Ładziński. Jak twierdzi, pierwsze drewniane domy w technologii fińskiej powstaną w naszym regionie za rok, najdalej za dwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group