Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4185
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrzyca: Finisz budowy mostu

Niedziela, 11 lipca 2021, 6:03
Autor: WAC
Kostrzyca: Finisz budowy mostu
Fot. Filip Tkacz
W końcową fazę wkraczają prace przy budowie mostu nad Jedlicą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367 w Kostrzycy.

Według prowadzącej inwestycje Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - nowo powstająca przeprawa ma zostać otwarta do 20 sierpnia. Wtedy też zakończą się występujące w tym miejscu utrudnienia w ruchu. Przypomnijmy, że kierowcy jadący trasą z Jeleniej Góry do Kowar w trakcie prac muszą korzystać z wybudowanej specjalnie przeprawy tymczasowej, ruch na której odbywa się wahadłowo. A do Bukowca można obecnie dojechać jedynie od strony Karpnik i Krogulca.

Most budowany jest w miejscu starej, ponad 120 – letniej przeprawy, która z względu na bardzo zły stan techniczny musiała zostać rozebrana. Już wcześniej z tego powodu w tym miejscu obowiązywał ruch wahadłowy.

Prace budowlane w Kostrzycy ruszyły w maju 2020 roku. Ich koszt to około 5 milionów złotych. Początkowo most miał być gotowy pod koniec 2020 roku, jednak na jakiś czas roboty na budowie musiały zostać wstrzymane. Przerwa ta była związana z problemami z jednym z filarów powstającej przeprawy. Ich usuniecie wymagało przeprowadzenia dodatkowych badań geodezyjnych i wprowadzenia zmian w dokumentacji inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

31
66%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
6%
Smuci
2
4%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group