Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2891
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Finał postępowania w sprawie wytwórni pelletu

Wtorek, 22 maja 2018, 6:03
Aktualizacja: Środa, 23 maja 2018, 6:51
Autor: WAC
Mysłakowice: Finał postępowania w sprawie wytwórni pelletu
Fot. WAC
Wójt Gminy Mysłakowice zakończył postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Instalacja przygotowania odpadów innych niż niebezpieczne do termicznego przekształcania” w Kostrzycy.

Przypomnijmy. Firma Green Energy Power na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy zamierza przerabiać śmieci metodami mechanicznymi. Według założeń, na terenie wysypiska miałaby powstać instalacja do rozdrabniania wyselekcjonowanych odpadów, a następnie ich suszenia, prasowania i przerabiania na pellet. Uzyskany w ten sposób produkt firma sprzedawałaby elektrociepłowniom.

- W toku dotychczasowego postępowania uznaliśmy, że planowane przedsięwzięcie jest nieszkodliwe dla otoczenia, w związku z tym nie ma konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Zdanie to jest oparte na opiniach Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Teraz jeszcze przez kilka dni strony postępowania oraz inne zainteresowane osoby mogą zapoznać się z dokumentacją oraz wnosić ewentualne uwagi do przebiegu procedury. Jeśli takowych nie będzie, postępowanie zakończy się wydaniem decyzji środowiskowej, koniecznej do rozpoczęcia budowy instalacji do przerobu odpadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group