Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 4 listopada
Imieniny: Karola, Olgierda
Czytających: 15637
Zalogowanych: 108
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Finał jubileuszowej Giełdy z nagrodami

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia 2017, 7:13
Autor: Joanna
Szklarska Poręba: Finał jubileuszowej Giełdy z nagrodami
Fot. Joanna
Wczoraj (6.08) zakończyła się 50. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W czasie tych kilku dni zaprezentowało się wielu wspaniałych wykonawców. W niedzielę impreza zakończyła przyznaniem nagród oraz koncertem laureatów.

Tradycyjnie, w czwartek przed pierwsza niedzielą sierpnia, w Bazie Pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie spotkali się wykonawcy i miłośnicy piosenki studenckiej. Wczorajszy dzień był podsumowaniem OTGPS. Pierwsze nagrody przyznano Radosławowi Kuneckiemu i Januszowi Kurowskiemu za piosenki „Dwa domy” i „Winobranie”. Drugą nagrodę zdobył Janusz Kurowski za piosenkę „Wigilia w St. Jones”. Natomiast trzecia powędrowała do Romana Kinzela i Ireny Salwowskiej – Hajdasz za piosenki „Gdy zasypiasz na jazzowo”, „Aniołowie bluesa grają” i „Ty muzyko”. Nagrodą specjalną został wyróżniony Rado Barłowski za walory poetyckie piosenki „Zyndranowa”. Dodatkowo przyznano wyróżnienia dla autorów piosenek: „Litania do…” Piotra Konczaka i Michała Miotke, „Łódź” Piotra Andrzejewskiego, „Deszczowy dzień” Grzegorza Grunwalda, „Walizka” Jacka Świderskiego, „Drzwi” grupy „Pod Fryzjerką”, „Jezioro Górskie” Jarosława Partyka, „Na Izery szczycie” Andrzeja Stanisława Góreckiego, „Ulewa” Andrzeja Brzozowskiego i „Światło” Rafała Purola. Nagrodę im. Wojtka Bellona otrzymał zespół „Pod Fryzjerką” , natomiast nagrodę im. Jerzego Pawła Dudy otrzymał Tomasz Sawicki za piosenkę „Wyjazd do Szklarskiej”.

Przyznano także trzy nagrody i wyróżnienia za wykonanie piosenek, które otrzymali w następującej kolejności: grupa „Bez Hałasu”, zespół „Zielony Szlak”, „Grupa na Swoim” i Januszowi Kurowskiemu. Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do: zespołu „Cztery Pory Miłowania”, „Zespołowi Piosenki Poetyckiej JAK”, grupy „Nieporozumienie”, oraz do wykonawców: Ireny Salwowskiej – Hajdasz, Grzegorza Grunwalda i Tomasza Sawickiego. Wszystkie występy oceniało 6-osobowe jury.

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
674
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Likwidacja prac domowych to fiasko?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Seniorzy
Wcześniejsza emerytura dla wybranych
 
Aktualności
Zbiornik po wielkim remoncie
 
Koszykówka
Kraków zdobywa Jelenią Górę
 
Aktualności
Awantura na cmentarzu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group