Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7115
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Finał II edycji "Sprawiedliwego Handlu" w Handlówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 czerwca 2014, 7:24
Aktualizacja: Czwartek, 12 czerwca 2014, 9:26
Autor: R. Moszak
Fot. R. Moszak
W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyło się w poniedziałek (09.06) podsumowanie drugiej edycji Miasta Przyjaznego dla „Sprawiedliwego Handlu”. Młodzież „Handlówki” i „Mechanika” pod kierownictwem szkolnych koordynatorów przygotowała prezentacje. Na spotkaniu wyróżniono również zwycięzców konkursu literackiego „Edukacja Globalna”.

Inicjatywę „Sprawiedliwego handlu” Danuta Pawłowicz – dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 oraz Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, podjęły już w 2012 roku, kiedy to do projektu włączyli nauczycieli i uczniów swoich placówek. – Problem głodu na świecie jest bardzo złożony. Dotyczy kluczowych problemów życia codziennego milionów ludzi, jak również aspektów sprawiedliwego handlu oraz szans rozwoju gospodarek krajów trzeciego świata – mówiła dyrektor "Handlówki" Danuta Pawłowicz pełniąca rolę współorganizatora kampanii miejskiej.

Młodzież „Handlówki” i „Mechanika” pod kierownictwem szkolnych koordynatorów przygotowała prezentacje dotyczące „Sprawiedliwego handlu”. Na spotkaniu wyróżniono ponadto zwycięzców konkursu literackiego „Edukacja Globalna” zorganizowanego przez Zespół Szkól Technicznych „Mechanik”. Pierwsze miejsce zdobył Hubert Jaremen, na drugim uplasowała się Alicja Bućko – oboje z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, a na trzecim Łukasz Łabuda z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Wręczono również nagrody Prezydenta Miasta i zaprezentowano grę terenową „Królestwo ÓBU”, w której wzięli udział uczniowie „Handlówki” i „Mechanika”.

Na zakończenie imprezy uczniowie „Handlówki” przygotowali dwadzieścia „głodowych obiadów” – niepełnowartościowych posiłków spożywanych przez miliony ludzi na całym świecie. Po posiłku młodzież dzieliła się swoimi spostrzeżeniami.

Imprezę zaszczyciło wielu gości: Zofia Czernow – poseł na Sejm RP, Paweł Domagała – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, jeleniogórscy radni: Anna Ragiel i Janusz Wojtas. Organizatorzy tegorocznej edycji wraz z koordynatorem projektu Elżbietą Wardzałą zaprosili na spotkanie również dyrektorów szkół oraz przedstawicieli młodzieży.

Patronat honorowy nad kampanią, mającą na celu uwrażliwienie młodzieży na problemy głodu na świecie objął Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 11-06-2014 10:35
jak zwykle ci starsi piorą mózg tym młodym by zajmowali się jakimiś sprawiedliwymi handlami głodującymi dziećmi w Afryce a kiedy będzie sprawiedliwe traktowanie pracownika , państwo przyjazne polskiemu rodzicowi ?????? młodzież to niech się lepiej nauką zajmie a nie głupimi inicjatywami bo znowu będą płakać że mają studia a na kasie muszą robić
~` 11-06-2014 10:42
Fajny festiwal mrzonek i bzdur bardzo przydatne. A teraz pomówmy do pomazanej farbą szmaty na ścianie i będzie nam lepiej.
~ 11-06-2014 20:56
nie ma sprawiedliwego handlu. zawsze ktoś kogoś robi w balona.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group