Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7689
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Filharmonia zaczyna 50. sezon wspaniałym koncertem

Czwartek, 19 września 2013, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 20 września 2013, 7:34
Autor: Red
Jelenia Góra: Filharmonia zaczyna 50. sezon wspaniałym koncertem
Fot. Archiwum Jelonki.com (fot. ilustarcyjne)
Nadchodzący sezon artystyczny w Filharmonii Dolnośląskiej zapowiada się bardzo ciekawie. Na inaugurację – 20 września o godz. 19.00 – w programie jest Jean Sibelius i Szeherezada. Orkiestra wystąpi pod dyrekcją Tomasza Bugaja i z nowym koncertmistrzem Bartłomiejem Tełewiakiem. Zagra młody, bardzo utalentowany skrzypek Christian Danowicz. Ale to dopiero preludium…

Choć apetyty na ten jubileuszowy sezon ograniczyły jeleniogórskim filharmonikom pieniądze, to i tak zapowiada się on naprawdę atrakcyjnie. Jeleniogórską orkiestrę symfoniczną poprowadzą najbardziej znani dyrygenci w kraju, m.in. Kazimierz Kord, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Błaszczyk czy Jose Florencio. Nie zabraknie też młodych, ale już z dużym dorobkiem, dyrygentów i solistów.

Od tego roku artystycznego jeleniogórska orkiestra ma nowego koncertmistrza. Został nim, po wygranym konkursie, utalentowany skrzypek Bartłomiej Tełewiak. – Jeleniogórska orkiestra symfoniczna dała mi się poznać z jak najlepszej strony. Nie mogę się doczekać nowego sezonu artystycznego Filharmonii Dolnośląskiej. Czekam na wyzwania – mówi.

Już 27. września kolejny koncert, tym razem z utworami Krzysztofa Pendereckiego, Piotra Czajkowskiego i Aleksandra Borodina. Orkiestra zagra pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego. Wystąpi wiolonczelista Rafał Kwiatkowski.

A 1. października – Musica Barocco w wykonaniu jeleniogórskiego Chóru Kameralnego Collegium Musicum pod dyrekcją Franciszka Koscha.

W programie tegorocznego sezonu jest m.in. „Cyrulik sewilski” Rossiniego, koncertowa wersja „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego, a także… Klasyka Horrorów, czyli muzyka z filmów: „Hannibal”, „Psychoza”, „Egzorcysta, „Miasteczko Twin Peaks” i wielu innych.

Także w tym sezonie usłyszymy, nie graną tu od wielu lat, IX Symfonię Beethovena.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group