Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7129
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Fikcyjna firma, by wyłudzić VAT

Czwartek, 10 czerwca 2021, 10:45
Autor: WAC
Region: Fikcyjna firma, by wyłudzić VAT
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa w trakcie kontroli w jednej z wrocławskich spółek wykryła fikcyjną działalność gospodarczą, prowadzoną w celu wyłudzenia zwrotu podatku VAT.

Jak stwierdzono - wrocławska spółka od stycznia do października 2017 r. nie prowadziła rzeczywistej działalności gospodarczej. Prześledzono transakcje łańcuchowe - zakupu i sprzedaży oleju rzepakowego, słonecznikowego i ich składników, w której uczestniczyli dostawcy i kontrolowana spółka.

Analiza dowodów potwierdziła, że spółka była uczestnikiem sztucznie stworzonych transakcji łańcuchowych – informuje rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. - Faktury, które miały dokumentować transakcje w tym nielegalnym mechanizmie, nie potwierdzały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Spółka pełniła w karuzeli podatkowej rolę tzw. bufora, którego zadaniem było stworzenie pozorów prowadzenia legalnej działalności. W wyniku tego procederu firma zawyżyła naliczony podatek VAT o 4,6 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
3
27%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group