Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5295
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festyn w Sosnówce pełen atrakcji

Poniedziałek, 28 lipca 2014, 10:27
Aktualizacja: Wtorek, 29 lipca 2014, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Festyn w Sosnówce pełen atrakcji
Fot. Przemo
Po raz 17. mieszkańcy gminy Podgórzyn i całego powiatu jeleniogórskiego mogli uczestniczyć w festynie na rzecz odbudowy kaplicy św. Anny i innych zabytków sakralnych w Sosnówce.

Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji, m.in: policyjne Mobilne Centrum Monitoringu, liczne występy artystyczne, loteria z cennymi nagrodami, smaczne przekąski czy rywalizacja kolarzy górskich i biegaczy. Całą imprezę poprzedziła jednak msza odpustowa w kaplicy św. Anny, która dzięki poprzednim edycjom festynu została odrestaurowana. Swoje stoiska zaprezentowały również: Karkonoski Park Narodowy, Nadleśnictwo „Śnieżka”, Związek Gmin Karkonoskich i Bank Genów w Kostrzycy. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek i zorbing, czyli staczanie ze zbocza w powietrznej kuli.

W rywalizacji sportowej wzięło udział niemal 100 osób z całej Polski.
- To mój szósty start w tym biegu i pobiłam swój rekord. Trasa była dosyć trudna, ale do przebiegnięcia - powiedziała na mecie zwyciężczyni XII Biegu Górskiego do Dobrego Źródła Magdalena Nykiel z Sosnówki, którą kibice sportowi doskonale znają z zimowych występów w biathlonie. Magdalena Nykiel reprezentuje klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe i na swoim koncie ma start na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie, a także liczne występy w Pucharze Świata. W 2010 zakończyła profesjonalną karierę, ale w dalszym ciągu czynnie i z sukcesami uprawia sport w zawodach amatorskich.

- Pani Anna Zębik zawsze stara się, żeby ten festyn miał odpowiednią oprawę. Miejscowa ludność bardzo licznie odwiedza ten festyn, a cel jest szczytny. Z roku na rok ta impreza się rozrasta. Myślę, że to ważne, aby tego typu imprezy się odbywały - powiedział dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatu Jeleniogórskiego Wiesław Dzierzba.

- Bardzo fajny festyn. Jestem tu pierwszy raz, ale warto było wjeżdżać na samą górę i z pewnością wrócę tu za rok - oceniła pani Karolina z Jeleniej Góry.
Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Miłośników Sosnówki, Starostwo Powiatowe Jelenia Góra oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Sosnówki i Podgórzyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group