Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6784
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Festyn w Miłkowie już w sobotę

Niedziela, 11 czerwca 2017, 13:59
Aktualizacja: 14:01
Autor: TAB
Miłków: Festyn w Miłkowie już w sobotę
Fot. Organizator
Wiele atrakcji przewidują organizatorzy I Elżbietańskiego Festynu w Miłkowie, który odbędzie się w sobotę, 17 czerwca na terenie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Stanisława Marusarza przy ul. Szkolnej 95. Jego celem jest zbiórka środków finansowych na zakup urządzenia do elektrostymulacji polem magnetycznym wykorzystywanego w fizykoterapii.

Imprezę przygotowuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, gdzie od 9.00 zaplanowano Dzień Otwarty Zakładu Leczniczego, by zainteresowane osoby obejrzały sale do prowadzenia rehabilitacji chorych. Na terenie szkoły I Festyn Elżbietański potrwa od 11.00 do 16.00.- Ważne, by przyszło wiele osób: dzieci, dorośli, starsi. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Wiele działań festynowych będzie nieodpłatnych dla uczestników naszego święta – potwierdza siostra Judyta, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację imprezy – Będzie można zmierzyć w organizmie zawartość wody, tłuszczu, tkanki mięśniowej, by następnie skorzystać z porady lekarza, dietetyka czy psychologa. Nieodpłatne będzie również badanie podstawowych parametrów medycznych, jak choćby pomiar poziomu cukru we krwi. Uczestników wyposażymy w bogate materiały edukacyjne, promujące zdrowe życie. Atrakcją będzie również możliwość skorzystania z częściowego masażu relaksacyjnego. Przewidziany jest także poczęstunek dla gości. Dzieci będą mogły uczestniczyć w licznych grach i zabawach, takich jak przejażdżka kucem, zabawa w nadmuchiwanym zamku, na zjeżdżalni. Chętni pomalują buzie, zjedzą watę cukrową czy popcorn. Wszyscy uczestnicy mogą obejrzeć pokazy strażaków ochotników, posłuchać zespołu muzycznego Szyszak i Perfectum, czy oznakować rower. Na festynie pojawi się także stoisko Nadleśnictwa Śnieżka i Związku Gmin Karkonoskich.

Aby poprawić budżet i dołożyć do wspomnianego urządzenia, siostry oraz personel ośrodka organizują loterię w formie quizu. Wśród nagród będą między innymi vouchery do kilku restauracji, które zdecydowały się na sponsorowanie imprezy, pakiet zabiegów w Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, skonsultowanych wcześniej przez lekarza. Dzieci ucieszą wygrane w quizie maskotki i zabawki. Każdy uczestnik I Festynu Elżbietańskiego w Miłkowie może wykupić za udział w święcie certyfikat z wizerunkiem świętej Elżbiety oraz złożyć intencje modlitewne, które codziennie - poprzez odmawianie różańca świętego - będą omodlone przez siostry zakonne oraz pacjentów. Atrakcją festynu będą ciasta klasztorne, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym, kiełbaska z grilla oraz inne smakołyki. Patronat nad imprezą sprawuje Wójt Gminy Podgórzyn, Mirosław Kalata, a siostra dyrektor Margarita czuwa nad organizacją przedsięwzięcia. Wszystko zostanie okraszone muzyką dobraną przez DJ. O szczegółach programu poinformujemy w najbliższym czasie. Spotkajmy się więc 17 czerwca w Miłkowie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group