Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2994
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn: bezpieczne wakacje i mnóstwo atrakcji

Środa, 3 lipca 2013, 8:07
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2013, 7:23
Autor: Mea
Jelenia Góra: Festyn: bezpieczne wakacje i mnóstwo atrakcji
Fot. Mea
W lipcu co wtorek od 12.00 do 14.00 akcja Bezpieczne Wakacje będzie gościć na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, 13 lipca przy markecie Kaufland, a od 10 lipca w każdą środę przy Tesco niedaleko centrum. W sierpniu wtorkowe imprezy będą odbywały się na Placu Piastowskim w Cieplicach.

- Akcja skierowana jest do dzieci, które znajdują się teraz na półkoloniach oraz przebywających w okresie wakacyjnym w Jeleniej Górze. W każdy dzień będzie promowana inna służba m.in. policja, straż pożarna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Celem jest nauczenie dzieci bezpiecznych zachowań – mówił Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Wczoraj (2.07.) najpierw wystąpił zespół ludowy „Jeleniogórzanie”. Przedstawiciele straży pożarnej prezentowali wóz strażacki, policjanci sprzęt przez nich używany, a pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej informowali o sposobach segregacji śmieci w ramach akcji Ekowakacje. Przedstawiciele Nadleśnictwa Szklarska Poręba prowadzili quiz przyrodniczy, opowiadali też o zwierzynie leśnej z regionu jeleniogórskiego.

- Chcemy pokazać dzieciom, że wakacje spędzane w lesie też są fajne, ale trzeba zachować ostrożność. Nie wolno palić ogniska, bo jest to groźne nie tylko dla roślin i zwierząt, ale również dla ludzi. Są miejsca biwakowe specjalnie do tego przeznaczone, ale trzeba uzyskać pozwolenie od leśniczego. Należy myć jagody oraz inne owoce leśne przed jedzeniem, gdyż lisy roznoszą choroby – powiedział Stanisław Gmyrek z Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Był dmuchany zamek, przyrodnicze puzzle, a w miasteczku ruchu drogowego można było pojeździć na gokartach i hulajnodze.

- Fajnie jest na imprezie, dzieci z przedszkola mogły zobaczyć różne pojazdy służb miejskich, uczymy je segregacji odpadów, poskakały też na zamku, więc trochę nauki i trochę zabawy – mówiła Ewa Sobat z przedszkola Bajka w Jeleniej Górze.

- Jest super, a najfajniejsza wielka śmieciara. Ja mam tylko taką zabawkową, a tu mogłem zobaczyć prawdziwą. Segreguję już śmieci, by dbać o środowisko – zaznaczył Wojtek z przedszkola Bajka.

- Najbardziej podobało mi się jeżdżenie samochodzikami i skakanie na zamku dmuchanym, ale sprzęt policji i straży pożarnej też był ciekawy – powiedział Bartek, również z przedszkola Bajka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group