Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9319
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festiwal Smaków Liczyrzepy już od jutra

Czwartek, 15 sierpnia 2013, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: Mea
Region: Festiwal Smaków Liczyrzepy już od jutra
Fot. Organizator
Kiermasz Produktów Lokalnych, Kulinarnych i Dziedzictwa Kulinarnego, Konkurs na najlepszą Kuchnię – Danie Liczyrzepy, Konkurs Skarby Ducha Gór, warsztaty rękodzielnicze, pokazy kulinarne, występy artystyczne, biesiada karkonoska – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na II Festiwal Smaków Liczyrzepy. Impreza pod patronatem Starosty Jeleniogórskiego rozpocznie się 16 sierpnia o godz. 12.00 przy Stoku Relaks w Karpaczu i potrwa do 17 sierpnia. Wstęp jest wolny.

Festiwal poprowadzi Jasiek Kuroń. Na stoiskach będą wyroby rękodzielnicze i artystyczne oraz produkty lokalne. W programie są też warsztaty ceramiki, grafiki, witrażu, zdobienia pierników, robienia obrazów z liści, wyrabiania przedmiotów z filcu, malowania na szkle i haftowania krzyżykowego.

O godz. 12.30 wystąpi orkiestra dęta „Musikverein Baunach” z powiatu Bamberg. O godz.13.20 rozpocznie się konkurs na Danie Liczyrzepy. O godz. 15.20 wystąpi zespół Złota Aura. O godz. 20.00 rozpocznie się Folk Festiwal, na którym wystąpią: orkiestra dęta „Musikverein Baunach”, Rudawianie z Janowic Wielkich, Sokolik z Karpacza oraz zespół Karkonosze. Impreza zakończy się o godz. 22.30.

W sobotę o godz. 12.00 rozpocznie się drugi dzień Festiwalu Smaków Liczyrzepy. O godz. 12.20 zostaną wręczone nagrody w konkursie Skarby Ducha Gór. O godz. 12.35 wystąpi orkiestra dęta „Musikverein Baunach”. O godz. 13.30 odbędzie się pokaz kulinarny Jaśka Kuronia. O godz. 15.00 wystąpi zespół Szarotki z Mysłakowic. Od godz. 15.45 zagrają zespoły: Szklarki z Piechowic oraz Jeleniogórzanie. O godz. 18.30 zostaną ogłoszone wyniki konkursu na Najlepszą Kuchnię Liczyrzepy.

Organizatorami są: Restauracja Dwór Liczyrzepy i LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
919
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group