Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7337
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festival dell’ Arte – dzień czwarty

Czwartek, 22 sierpnia 2013, 8:47
Aktualizacja: Piątek, 23 sierpnia 2013, 7:40
Autor: Org
Region: Festival dell’ Arte  – dzień czwarty
Fot. Krzysztof Lisowski
Kolejny dzień Festivalu dell’ Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów rozpoczęło popołudnie z poezją. O godzinie 15.00 w Sali Wojanowskiej Pałacu w Wojanowie odbyło się spotkanie autorskie Jacka Cygana, na którym poeta czytał swoje wiersze z tomiku „Pies w tunelu”. Festiwal rozpoczął się 17. sierpnia i potrwa do niedzieli (25. sierpnia).

Autorowi towarzyszył akordeonista Marcin Wyrostek. Recytację wierszy wzbogaciły znane utwory, spontanicznie wybierane przez muzyka w odniesieniu do czytanej poezji. Licznie przybyli słuchacze chętnie uczestniczyli aktywnie w odczycie, m.in. śpiewając tekst znanego utworu „Życie jest nowelą”. Po spotkaniu wielbiciele twórczości Jacka Cygana mieli możliwość zdobycia podpisu poety.

Wieczór na terenie wojanowskiego pałacu wypełniła już w pełni muzyka klasyczna. O godzinie 17.00 w Sali Wojanowskiej odbył się koncert poświęcony w całości wybitnemu polskiemu twórcy – Witoldowi Lutosławskiemu. Utwory kompozytora wykonali Paulina Porazińska – na harfie oraz Mariusz Pędziałek – na oboju. Postać artysty obecna była nie tylko w muzyce, ale również na zdjęciach autorstwa Jana Bortkiewicza, których ekspozycja również znajduje się w Sali Wojanowskiej.

Ostatnim akcentem czwartego dnia festiwalu był koncert duetu kontrabasisty - Josefa Niederhamera i pianisty – Lecha Napierały. Muzycy wykonali m.in. utwory Johannesa Brahmsa i Adolfa Miška.
Kolejny dzień festiwalu wypełni kwartet literacki Ewy Lipskiej, z udziałem Anny Polony, Urszuli Kozioł i Grzegorza Turnana, a także koncert „Viva Verdi!” w wykonaniu Alexandry Reinprecht, Herberta Lipperta i Nicoli Frisardiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group