Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7142
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fałszywe „plecy” w ministerstwie obrony

Środa, 25 listopada 2009, 9:44
Aktualizacja: 9:44
Autor: TEJO
REGION: Fałszywe „plecy” w ministerstwie obrony
Fot. ....
Podawał się za profesora psychologii i pułkownika pracującego w kontrwywiadzie. W zamian za załatwienie studiów na WAT pobierał pieniądze od naiwnego żołnierza. Teraz dostał zarzut tzw. płatnej protekcji, za co odpokutuje w celi.

Mowa o 61-letnim oszuście, który nabrał mieszkańca województwa śląskiego odbywającego służbę wojskową w jednostce wojskowej w Bolesławcu. Na tamtejszym dworcu mężczyzna poznał wspomnianego przestępcę, który przedstawił się jako profesor psychologii i emerytowany wojskowy w stopniu pułkownika. Panowie zawarli znajomość.

Podczas kolejnego spotkania powołując się na wpływy w Ministerstwie Obrony Narodowej zaczął przekonywać pokrzywdzonego, iż jest w stanie spowodować przyjęcie go na studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. – Przy tej okazji pożyczył od pokrzywdzonego kwotę 600 złotych. Przy kolejnym spotkaniu, do jakiego doszło w Krakowie pożyczył kolejne 500 złotych, sugerując przy tym, że pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych ze spotkaniami z osobami, które mają sfinalizować sprawę przyjęcia na studia – informuje prokurator Marcin Zarówny, pełniący funkcję naczelnik Wydziału Śledztw Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

W końcu pokrzywdzony nabrał wątpliwości. W sierpniu powiadomił o zdarzeniach policję. Materiały w tej sprawie przesłano do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie wszczęto śledztwo. Szybko ustalono, iż rzekomy profesor psychologii to wielokrotnie karana za oszustwa osoba, aktualnie odbywająca karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych na terenie kraju.

Oszukany bez kłopotu rozpoznał Stanisława S. podczas okazania. „Pułkownikowi” prokurator przedstawił zarzut powoływania się na wpływy w MON i oszustwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się ustalonej z prokuratorem karze 8 miesięcy więzienia. Zobowiązał się ponadto do zwrotu pokrzywdzonemu wyłudzonej od niego kwoty 1100 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group