Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7561
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Europejski Zlot Szybowców Zabytkowych

Poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: visitkarkonosze.com
Jelenia Góra/Region: Europejski Zlot Szybowców Zabytkowych
Fot. Bożena Matuszewska
Jeśli ktoś chce zobaczyć w akcji zachowane w świetnym stanie zabytkowe szybowce, niech już dziś zaplanuje przyjazd na Górę Szybowcową w Jeżowie Sudeckim. Europejski Zlot Szybowców Zabytkowych odbędzie się od 4. do 12. czerwca.

W zlocie, organizowanym przez Aeroklub Jeleniogórski na kultowym lotnisku na Górze Szybowcowej, wezmą udział pasjonaci lotnictwa z całej Europy. Łączy ich miłość do starych zabytkowych szybowców. Te, które wezmą udział w zlocie, są nadzwyczajne: piękne, wspaniale zachowane, w doskonałym stanie technicznym, sprawne i gotowe do lotu. To imponujące zabytki lotniczej myśli technicznej.

Większość z nich to szybowce Grunau-Baby, skonstruowane i produkowane w zakładach szybowcowych w Jeżowie Sudeckim, czyli przedwojennym Grunau.

- Codziennym lotom tych niezwykłych maszyn towarzyszy bardzo duże zainteresowanie mediów oraz licznie zgromadzonej publiczności – informuje dyrektor Aeroklubu Karkonoskiego Jacek Musiał. - Sympatycy lotnictwa mogą obserwować starty za samolotem, wyciągarką oraz te najatrakcyjniejsze - wykorzystujące górskie ukształtowanie terenu, starty z lin gumowych i grawitacyjne. Punktem kulminacyjnym zlotu będzie dostępna dla wszystkich Wielka Lotnicza Majówka.

Europejski Zlot Szybowców Zabytkowych to nie tylko niekonwencjonalna, a tym samym niezwykle atrakcyjna i niesłychanie ciekawa lekcja historii lotnictwa. To również ukazanie bardzo dużej roli, jaką w tworzeniu podwalin szybownictwa na świecie odegrała niewielka miejscowość Jeżów Sudecki w regionie karkonoskim.

Zlot to wreszcie doskonała okazja do spotkania, wspólnej zabawy i integracji środowiska lotniczego całej Europy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
47
Coraz lepiej
19%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
34%
Nie najlepiej
26%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group