Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10916
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Europejski projekt w SP13. Rekord szkoły ustanowiony

Sobota, 17 września 2016, 8:08
Aktualizacja: 12:18
Autor: SP 13
Jelenia Góra: Europejski projekt w SP13. Rekord szkoły ustanowiony
Fot. Użyczone/SP 13
Jak na Trzynastkę przystało – 13 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze wraz z wychowawcami i chętnymi rodzicami spędzili czas aktywnie poza szkołą. W ten sposób uczcili kończący się II Europejski Tydzień Sportu.

Koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, do udziału w projekcie zachęca również Ministerstwo Edukacji. Jak czytamy na oficjalnej stronie projektu, na zaproszenie odpowiedziało ponad 600 podmiotów ze wszystkich 16 województw. W imprezach sportowych wzięło udział 100 000 osób. W kilkunastu tysiącach wydarzeń, odbywających w ramach ETS, udział wzięło ponad milion mieszkańców Europy.

Każde z wydarzeń zostało zarejestrowane na stronie www.etspolska.pl, stając się częścią całego projektu, a Trzynastka mogła tym samym promować Jelenią Górę na arenie ogólnopolskiej. Ambasadorami ETS w Polsce są : Oktawia Nowacka i Zosia Klepacka, Marcin Gortat, Justyna Kozdryk, Maciej Lepiato, Jerzy Janowicz, Marta Domachowska, Czesław Lang i Zbigniew Bródka. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka podczas oficjalnej inauguracji projektu w Polsce stwierdził, iż projekt ma „olbrzymie znaczenie w dobie komputerów i urządzeń mobilnych. Nie muszę nikogo przekonywać, jak duże znaczenie dla rozwoju dzieci i młodzieży ma sport. Aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego, uczy poszanowania wartości, szacunku dla innych, przestrzegania zasad, poczucia solidarności i chęci do podejmowania zwiększonego wysiłku. Sport potrzebny jest każdemu z nas, w każdym wieku. Zróbmy wszystko by ruch stał się nawykiem- podkreślił .

Akcja zgłoszona przez jeleniogórską szkołę - „Trzynastka mierzona kilometrami” - polegała na zorganizowaniu pieszych wycieczek w różne miejsca Jeleniej Góry i zmierzeniu liczby przebytych kilometrów za pomocą aplikacji mobilnej. Uczniowie każdej klasy wzięli udział w wyprawach pieszych, a oprócz podziwiania krajobrazów, odkrywania nowych miejsc, dzieci doskonale bawiły się podczas przygotowanych przez wychowawców gier i zabaw.

Odwiedzone miejsca to m.in.: Wzgórze Kościuszki, Pałac Paulinum, Wzgórze Krzywoustego, czyli popularny "Grzybek", Góra Szybowcowa, Cieplicki Park Zdrojowy, Wieża Książęca w Siedlęcinie. Korzystając z pozytywnej energii słonecznego dnia, każdy z uczestników miał swój udział w ustanowieniu rekordu szkoły pokonanych kilometrów. Jak mówią nauczyciele wychowania fizycznego Aleksandra Białkowska – Dudzik i Mateusz Durlak - oficjalny wynik to 1934 km. Uczniowie oraz rodzice zapowiedzieli pobicie rekordu już za rok!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group