Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6201
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Eskimosi na Łysej Górze

Piątek, 12 stycznia 2007, 0:00
Autor: MAJ
Jelenia Góra: Eskimosi na Łysej Górze
Fot. Jan Murański
Co robić, gdy nie ma śniegu?

Zimowe centrum na Łysej Górze, mimo temperatury powyżej 10 stopni Celsjusza, żyje. Można tu pojeździć konno, pozjeżdżać na hulajnodze czy objechać górę rowerem. Ostatnio miejsce to upodobali sobie Eskimosi. Przyjechali z Mazur. Przywieźli ciepłe skóry reniferów, psie zaprzęgi, łuki i inny niezbędny temu ludowi do przetrwania sprzęt. Co prawda i oni oraz ich psy wyglądają dość dziwnie w tej bezśnieżnej scenerii. W coś się jednak, skoro już przyjechali na wypoczynek w góry, bawić muszą. Na nudę nie narzekają, bo bawią się w Indian.
Teresa Rażniewska, szefowa stacji narciarskiej na Łysej Górze w Dziwiszowie nie traci optymizmu. Wierzy, że jeśli jeszcze nie w tym miesiącu, to na pewno w lutym i marcu jeszcze na stokach Łysej Góry poszalejemy na białym puchu. Bywały już takie zimy jak ta, gdy na śnieg długo czekano, więc i tę trzeba przetrwać. Każdy kolejny dzień bez śniegu i kilkustopniowego mrozu to kolosalne straty, bo wszystkie wyciągi stoją. Wpłynie to na tempo realizacji kolejnych planów zagospodarowania Łysej Góry. W najbliższych planach jest budowa krytej ujeżdżalni, potrzebnej po to, aby i w czasie złej pogody na Łysej Górze można było pojeździć konno.
Mikrostacja sportów zimowych już dawno przestała być mikro. Poza sześcioma wyciągami narciarskimi i zapleczem gastronomicznym oraz sanitarnym, wygodnymi parkingami, na Łysej Górze stanęła stajnia dla koni wierzchowych. Jest to też jedyne w Polsce miejsce, gdzie latem można „poszusować” po stoku na hulajnogach. Wokół góry rozwija się kolarstwo górskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group