Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8187
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Energooszczędnie pod Śnieżką

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Ania
Na terenie gminy Karpacz zastosowano nowoczesny system oświetleniowy. Dzięki niemu opłaty za energię elektryczną zmalały o 30 procent.

W Karpaczu wymieniono 35 opraw latarni, stojących przy ulicach wjazdowych do miasta. Obecnie zamiast 250-400W źródeł światła są tam zaledwie 125W. Natomiast w pozostałej części gminy systematycznie dokonuje się wymiany tzw. „rtęciówek” na „sodowe” oświetlenie. Głównym celem przedsięwzięcia jest oszczędność energii i wyeliminowanie ze środowiska rtęci.

Nowością w regionie jest także Centralny Reduktor Mocy, jaki zainstalowano we wcześniej w zmodernizowanym obwodzie w Karpaczu. Dzięki niemu udaje się m.in. ograniczyć pobieranie mocy. Ciekawostką jest fakt, że urządzeniem tym można zarządzać zdalnie z pomocą internetu. Inteligentne sterowanie nim, biorąc pod uwagę warunki pogodowe i natężenie ruchu ulicznego umożliwi nowoczesny system CPAne. To dzięki niemu także można sprawdzać sprzęt siedząc przy komputerze.

Wkrótce w Karpaczu zostanie wymienione oświetlenie uliczne na remontowanych ulicach. Planowane jest także wprowadzenie nowoczesnego systemu w innych częściach miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group