Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10259
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: EMO – ucieczka na dno

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: EMO – ucieczka na dno
Fot. .....
Dla niektórych to subkultura wyróżniająca się kolorowym wyglądem jej zwolenników. Dla innych to objaw skrajnego pesymizmu ludzi, którzy poddają się samookaleczeniu. Jeszcze inni uważają, że to sposób na wyróżnienie fanów muzyki rockowe. Wiele się kryje za skrótem EMO, który dobrze znany jest w kręgach nastolatków.

Czy jest rzeczywiście tajemnicze EMO? Agnieszka która w swoim środowisku jest uważana jako przykład typowej „EMO GIRL”. Przykuwa uwagę swoimi czarnymi, roztrzepanymi włosami, kolorowym image oraz bliznami po ranach na rękach.

– EMO nie jest subkulturą, a gatunkiem muzycznym wyróżniającym się mocnymi, emocjonalnymi (według nazwy) brzmieniami. EMO to nie jest także osoba, która się tnie lub wyróżnia się swoim wyglądem na tle innych. Osoby noszące różowe kokardki, bluzki z gwiazdkami oraz posiadające grzywki na pół twarzy to „SCENE” czyli scena – mówi nasza rozmówczyni.
– Nie utożsamiam się z żadnym z tych opisów. Mam po prostu swój styl, który jest dość mocno przybliżony do tych wymienionych. – mówi Agnieszka.

A skąd samookaleczenia? Agnieszka zwierza się, że nie radzi sobie z problemami zarówno szkolnymi, rodzinnymi jak i osobistymi. W ten sposób chociaż przez moment zapomina o bólu duchowym jakie jej dostarcza otaczająca ją rzeczywistość. Dodatkowo dochodzą silne tabletki, które są zazwyczaj antybiotykami.

W tej chwili dziewczyna leczy się w jednym z wrocławskich szpitali psychiatrycznych. Trafiła tam przypadkiem, gdy będąc u lekarza i mierząc ciśnienie zauważono jej dosyć dziwne rany na rękach. Jednak cieszy się, że tam trafiła, ponieważ – jak mówi – w „psychiatryku” znajdują się otwarci ludzie, którzy potrafią szczerze opowiadać o swoich problemach. Dodatkowym plusem jest to że, zmieniła się sytuacja w jej domu. Rodzice, którzy teraz posiadają świadomość o utrapieniach Agnieszki potrafią jej pomóc.

To czy przestanie się ciąć pokaże czas, gdyż nie jest teraz wstanie odpowiedzieć na takie pytanie, lecz na pewno nikomu nie poleca takich sposobów na zapominanie o zmartwieniach. One i tak powrócą, a blizny zostaną…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1060
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group