Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12895
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekumeniczna konferencja ze wsparciem prezydenta

Wtorek, 20 kwietnia 2021, 16:09
Aktualizacja: 16:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ekumeniczna konferencja ze wsparciem prezydenta
Fot. Maciej Gwoździewicz/ organizatorzy
W dniach 10-12 grudnia br. odbędzie się po raz drugi w jeleniogórskiej Filii Politechniki Wrocławskiej Konferencja Naukowa Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW 2021. Będzie to VIII edycja konferencji, która odbywa się cyklicznie od 2014 roku. Wsparcie wydarzenia zadeklarował prezydent Jeleniej Góry.

Gospodarz Konferencji GPW 2021 prof. Maciej Pawłowski, dyrektor filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze, wraz z sekretarzem Konferencji GPW dr. inż. Maciejem Gwoździewiczem spotkali się z prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem celem zaproszenia prezydenta do wzięcia swojego udziału w konferencji oraz przedstawienia nowej oferty dydaktycznej filii w Jeleniej Górze.

Od nowego roku akademickiego 2021/2022 Filia Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze, której siedziba znajduje się w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach, oferuje 3 nowe kierunki studiów: elektrotechnikę, informatykę techniczną oraz mechanikę i budowę maszyn.

Prezydent Jerzy Łużniak zadeklarował swoje wsparcie przy organizacji Konferencji GPW 2021 oraz wyraził pełną aprobatę dla rozwoju filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

W ramach Konferencji GPW 2021 organizatorzy przewidzieli Nabożeństwo Ekumeniczne, które odbędzie się w Kościele Zbawiciela w Cieplicach. Dyrektor Filii prof. Maciej Pawłowski i Sekretarz Konferencji GPW dr inż. Maciej Gwoździewicz spotkali się w sprawie organizacji Nabożeństwa z księdzem Sebastianem Koziełem, proboszczem parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieplicach.

Wśród uczestników Konferencji GPW od 2017 roku znajdują się również duchowni, którzy wypowiadają się np. na temat moralności w energetyce czy w technice. Poza tym z racji tego, że wśród uczestników Konferencji GPW znajdują się katolicy, ewangelicy i wyznawcy prawosławia, chcemy w tym roku zorganizować wspólne Nabożeństwo Ekumeniczne połączone z mini koncertem w cieplickim Kościele Zbawiciela, co będzie stanowić pożywkę dla ducha po intensywnych prelekcjach wymagających wytężonej pracy umysłu - powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz, Sekretarz Konferencji GPW.

Cieszy nas wsparcie Pana Prezydenta Jerzego Łużniaka. Chcemy, aby nasza Konferencja GPW była istotnym wydarzeniem dla całego regionu i jego mieszkańców, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji GPW 2021 i wygłoszenia prelekcji przede wszystkim osoby związane z Jelenią Górą. Mamy też nadzieję, że tegoroczna VIII edycja Konferencji GPW będzie stacjonarną edycją postpandemiczną, po zeszłorocznej VII pandemicznej edycji, która została zorganizowana w formie online - dodał dr inż. Maciej Gwoździewicz.

Wśród osób zgłoszonych do udziału w Konferencji GPW 2021 znajdują się m.in. Agnieszka Jerysz i dr inż. Monika Andrych-Zalewska, jeleniogórzanki i absolwentki Filii Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze oraz Izabela Guzik, studentka I roku Filii w Jeleniej Górze.

(Maciej Gwoździewicz)

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
229
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
7%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group