Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6507
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ekoprogram dla gospodarstw rolnych

Środa, 6 października 2021, 8:11
Autor: WAC
Region: Ekoprogram dla gospodarstw rolnych
Fot. WFOŚiGW
Ruszył nowy program Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, którego celem jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym.

Program „Agroenergia” zaadresowany jest do rolników oraz małych i średnich przedsiębiorstw rolniczych. Jego realizacja potrwa do 2027 roku. Rolnicy będą mogli otrzymać dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych i wiatrowych oraz pomp ciepła o mocy powyżej 10 kW, ale nie większej niż 50 kW, w tym także instalacji hybrydowych tj.: fotowoltaika wraz z pompą ciepła lub elektrownia wiatrowa wraz z pompą ciepła, sprzężone w jeden układ oraz magazynów energii elektrycznej jako instalacji towarzyszącej. O dofinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne, których łączna powierzchnia użytków rolnych wynosi między 1 ha a 300 ha oraz co najmniej rok przed złożeniem wniosku prowadzące osobiście gospodarstwo rolne, a także osoby prawne (właściciele lub dzierżawcy nieruchomości rolnych), których łączna powierzchnia użytków rolnych zawiera się pomiędzy 1 ha a 300 ha oraz co najmniej rok przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania prowadzące działalność rolniczą lub działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych.

Beneficjenci programu mogą ubiegać się o dotacje do 20% kosztów kwalifikowanych, w kwotach do 15 tys. złotych lub do 25 tys. złotych wszystko w zależności od mocy instalacji – tłumaczy Łukasz Kasztelowicz, prezes wrocławskiego WFOŚiGW. - Na realizację programu w naszym województwie NFOŚiGW przeznaczył 2,5 mln złotych. Wnioski na wsparcie realizacji projektów należy składać do WFOŚiGW we Wrocławiu przez Portal Beneficjenta a następnie wydrukowany wniosek należy dostarczyć do Funduszu. Nabór potrwa do wyczerpania środków .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
507
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
 
Aktualności
Strzelają w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group