Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8999
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekologicznie w DZPK

Sobota, 8 czerwca 2019, 8:01
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019, 12:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ekologicznie w DZPK
Fot. Przemek Kaczałko
W siedzibie jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla "Ekoprzedszkolaków". Spotkanie w placówce zlokalizowanej w Sobieszowie było też okazją do otwarcia wiaty edukacyjnej, która jest kolejnym elementem ogrodu pełnego naturalnych ciekawostek.

Do siedziby DZPK przy ul. Kamiennogórskiej 2 przybyły przedszkolaki z Akademii Happy Kids w Jeleniej Górze oraz z Publicznego Przedszkola w Łomnicy. Po powitaniu gości przez dyrektor DZPK - Agnieszkę Łętkowską oraz prezydenta Jeleniej Góry - Jerzego Łużniaka, przed zgromadzonymi wystąpiły dzieci z ekologicznym repertuarem. Następnie wszyscy przenieśli się pod nową wiatę edukacyjną w ogrodzie DZPK, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie.

To kolejna inwestycja DZPK mająca na celu uatrakcyjnienie ogrodu dydaktycznego w nowe elementy infrastruktury. To będzie taka zielona sala, w której będziemy realizować zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu, oprowadzając uczestników zajęć po ogrodzie dydaktycznym, pokazując różne stanowiska edukacyjne - powiedziała Agnieszka Łętkowska z DZPK.

Wszystkie dzieci przybyłe na spotkanie otrzymały odznaki „Ekoprzedszkolaka”, po czym ogłoszono werdykt w konkursie plastycznym pt. „Kto w wodzie pływa?” Nagrodę za I miejsce otrzymała Natalia Tomala z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” w Jeleniej Górze, II miejsce przyznano Hubertowi Skrzypcowi z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Kamiennej Górze, a III miejsce zajęła Agata Malinowska z Przedszkola we Wleniu.

W ostatnim czasie zauważamy zwiększone zainteresowanie przedszkoli edukacją przyrodniczą, ekologiczną - cieszymy się, że możemy przekazać wiedzę tym najmłodszym. Zwracamy szczególną uwagę na zagadnienia związane z ochroną przyrody - podkreśliła dyrektorka jeleniogórskiego oddziału DZPK.

Po wręczeniu nagród dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z dyrektorką DZPK i prezydentem Jeleniej Góry, a następnie przystąpiły do zabawy. Było miasteczko ruchu drogowego niezawodnego Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej, zajęcia z przedstawicielami Aresztu Śledczego, którzy zaprezentowali m.in. bajkowe dzieła wykonane przez osadzonych oraz gry i zabawy zapewnione przez pracowników Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Ogród dydaktyczny przy ul. Kamiennogórskiej 2 w Sobieszowie jest otwarty w godzinach 8:00 - 16:00. Placówka przyjmuje też zgłoszenia od szkół i przedszkoli w zakresie zajęć tematycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group