Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5391
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Ekoferie w Janowicach Wielkich

Piątek, 25 stycznia 2019, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2019, 5:46
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Ekoferie w Janowicach Wielkich
Fot. użyczone
Od najbliższego poniedziałku (28.01) w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości rozpocznie realizację dwutygodniowego, feryjnego projektu pn.: „Selektywnie zbieramy, nie spalamy!”, finansowanego z Funduszu Małych Grantów przez Stowarzyszenie Ekologiczne Eko–Unia.

Uczestnicy projektu wezmą udział w kilku warsztatach edukacyjnych na temat selektywnej zbiórki odpadów oraz naszego wpływu na zanieczyszczenia, powstające podczas spalania odpadów. Warsztaty odbędą się zarówno w świetlicy, jak i w terenie dzięki współpracy z Nadleśnictwem „Śnieżka”, Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych – oddział w Jeleniej Górze – Sobieszowie, Koalicją „Recykling Górom” oraz z podróżnikiem i ekologiem – Dominikiem Dobrowolskim.

Podsumowaniem projektu będzie akcja, którą przygotują uczestnicy wspólnie z prowadzącym warsztaty Dominikiem Dobrowolskim. W jej trakcie młodzi ekolodzy będą przekonać mieszkańców, aby nie palili śmieci oraz do selektywnej zbiórki odpadów. Będzie też projektowanie znaków graficznych, nawiązujących do idei projektu i ich ręczne malowanie na bawełnianych torbach wielokrotnego użytku. Torby oraz koszulki promujące recykling będą rozdawane podczas przeprowadzanej akcji. Młodzi uczestnicy projektu otrzymają na zakończenie drobne upominki.

Wszystkie planowane działania w ramach projektu „Selektywnie zbieramy, nie spalamy!” mają za zadanie zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców, popularyzację właściwych proekologicznych zachowań i postaw oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego, troszczącego się o swoje małe ojczyzny – mówi Krystyna Pisarska ze świetlicy wiejskiej ”Rudawy”. - Będą skoncentrowane na dwóch zasadniczych tematach: ograniczaniu powstawania odpadów na terenie gminy, rozwoju selektywnej zbiórki i recyklingu oraz przeciwdziałaniu spalaniu  w domowych piecach odpadów komunalnych, w tym cennych surowców jak papier,  tworzywa sztuczne i odpady organiczne oraz walka z zanieczyszczeniem powietrza i smogiem.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
845
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group