Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Ekipa Pietrzyka nie ma szczęścia

Poniedziałek, 25 września 2017, 8:48
Aktualizacja: Środa, 27 września 2017, 8:51
W 7. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych podopieczni Krzysztofa Pietrzyka po raz kolejny zaprezentowali się z dobrej strony, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Mimo znacznej przewagi optycznej oraz w ilości sytuacji bramowych piłkarzy Karkonoszy, to Górnik Wałbrzych zdobył na stadionie przy ul. Lubańskiej komplet punktów.

W pierwszej połowie jeleniogórzanie powinni zdecydowanie prowadzić, jednak tylko jedną sytuację udało im się wykorzystać. Wynik w 34. minucie otworzył Paweł Habasiński, którego - tego dnia – piłka wręcz szukała. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem z Wałbrzycha, jednak nie trafił w bramkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a po wznowieniu gry szybko do głosu doszli goście. W 48. minucie na 1:1 trafił Piotr Krawczyk, który w 59. minucie pokonał Karola Englera po raz drugi. Mimo usilnych starań gospodarzy, w decydujących momentach brakowało precyzji i zimnej głowy. Ostatecznie Karkonosze poniosły piątą porażkę w sezonie i z dorobkiem 3 punktów zajmują 13. pozycję w tabeli LDJS. Dzięki wygranej Górnik wskoczył na 4. miejsce (13 pkt.).

W następnej kolejce (30.09) jeleniogórzanie zagrają na wyjeździe z FC Academy Wrocław. Przed własną publicznością zaprezentują się ponownie 7.10 w starciu ze Śląskiem Wrocław.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 1:2 (1:0)