Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3790
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Egzekucja po wyroku urzędnika

Czwartek, 25 września 2008, 7:43
Aktualizacja: 14:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Egzekucja po wyroku urzędnika
Zdjęcie wykonano już po dokonaniu pierwszych przycinek przed ostatecznym ścięciem drzewa.
Fot. Archiwum Czytelnika
Stuletni dąb w Cieplicach został skazany na ścinkę przez pracownika wydziału ochrony środowiska magistratu. Mieszkańcy uważają, że uzasadnienie decyzji nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Wiekowe drzewo zniknie z pejzażu ul. Wróblewskiego już niebawem. Urzędnicy tłumaczą, że drzewo jest chore i powołują się na decyzję dendrologa (nr 196/08; akta sprawy OSR 7635-286/08). Jego zdaniem dąb utracił połowę liści w koronie i nie ma możliwości, aby go uratować.

Zdaniem mieszkańców drzewo zostanie usunięte niesłusznie. - Nie ma na nim połowy suchych gałęzi, a pień jest czerstwy i bez patologicznych zmian. Ścięte konary były pełne liści – podkreśla Janusz Kosiński, który nie kryje oburzenia postawą urzędu. Mieszkańcy sugerują, że drzewo przeszkadza przy remoncie drogi.

- Przed podjęciem prac tą ulicą jeździły największe ciężarówki wioząc tysiące ton materiałów do budowy stacji uzdatniania wody (ujęcie Sosnówka) i drogi do tej stacji. I jakoś drzewo nie przeszkadzało, a nawet nie została zerwana jedna gałązka. Czyżby teraz nie pasowało do "piękna" asfaltu? – pyta nasz Czytelnik.

Przypomnijmy: latem tego roku rozgorzała burza, kiedy przy ulicy Zakopiańskiej pod piłę drwala poszły wiekowe drzewa. Zdaniem urzędników uniemożliwiały przeprowadzanie prac remontowych nawierzchni chodnika. Drzew broniło Stowarzyszenie Miłośników Cieplic. Ale – jak się okazało – przeszkadzały one również mieszkańcom ze względu na rozrośnięte konary, które deformowały trotuar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
439
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group