Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7808
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Egzaminy Oyama Karate i plany noworoczne JKO

Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 16:18
Aktualizacja: 16:26
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Egzaminy Oyama Karate i plany noworoczne JKO
Fot. użyczone
W sobotę, 20 grudnia w Jeleniogórskim Klubie Oyama odbyła się pierwsza w tym sezonie zimowa sesja egzaminacyjna na stopnie szkoleniowe. Egzaminatorem był shihan Rafał Majda (5 dan). W trzech częściach egzaminu podzielonego wg wieku i stopni zaawansowania dopuszczonych i nadanych zostało ponad 150 nowych promocji na stopnie kyu od białego do zielonego pasa (10 – 4 kyu).

Warto nadmienić, iż obecnie JKO zrzesza ponad 200 członków w samej tylko Jeleniej Górze. W pierwszej części, tuż po godzinie 11.00 w obecności bardzo dużej ilości rodziców i najbliższych swój egzamin rozpoczęli najmłodsi z białymi pasami, a zaraz po nich dzieci z niebieskimi pasami. Spośród nich egzaminator wyróżnił kilka osób za bardzo dobre przygotowanie techniczne. Około godziny 12.30 do testu przystąpiła młodzież i dorośli. O 13.30, w trzeciej części egzaminu, przeznaczonej dla najwyższych stopni przeprowadzony został test walki polegający na walce ze zmieniającymi się partnerami - 2 minuty każda. Ilość walk zależała od stopnia i wieku kandydata/ki. Zarząd Jeleniogórskiego Klubu Oyama gratuluje nowych stopni wszystkim zdającym i życzy dalszych sukcesów w praktykowaniu Oyama Karate.Kilka dni wcześniej, 11 grudnia w Kamiennej Górze odbył się egzamin, który przeprowadził sensei Łukasz Mazur z ramienia Oyama PFK. W teście udział
wzięło około 130 osób z takich miejscowości jak: Kamienna Góra, Lubawka, Mieroszów, Pisarzowice, Marciszów, Chełmsko Śląskie, Krzeszów i Czarny Bór. Gratulujemy

Plany noworoczne JKO
Bardzo interesująco przedstawiają się plany sportowo-szkoleniowe naszego klubu nie tylko w nadchodzącym roku, ale także w perspektywie najbliższych 2 lat... Warto wymienić najważniejsze z tych imprez, na które jeleniogórski klub dostał zaproszenie i w których jeleniogórzanie wezmą udział, np.: Mistrzostwa Polski w Kata, XX Mistrzostwa Polski w Kumite Oyama PFK, Puchar Europy w Kumite i Kata Oyama IKF, XVI Puchar Polski Juniorów i Seniorów "Oyama TOP" w Kumite, III DAGEKI Mistrzostwa Świata - Kanada, Montreal, Carpathia shin/kyokushin Cup, V Mistrzostwa Świata Karate Point & K.O. - Japonia, Tokio, Puchar Świata w Knockdown Karate - Rosja, Sankt Petersburg, Międzynarodowe Seminarium i Egzaminy na czarne pasy z Soshu Shigeru Oyamą, Otwarte Mistrzostwa Australii w Kyokushin Karate - Sydney, Puchar Europy Kyokushin Tezuka Group, Seminarium szkoleniowe z sensei'em Denisem Cordeiro oraz jednym z wybitnych uchi deshi (najbliższych uczniów) Shigeru Oyamy - sensei'em Calvinem a także wiele innych.

Warto dodać, iż w październiku / listopadzie 2016 roku w Jeleniej Górze nasz klub będzie po raz kolejny organizatorem XVII edycji prestiżowego Pucharu Polski "Oyama TOP". Jest to dowód uznania za bardzo dobrze zorganizowane i przeprowadzone ostatnie zawody w Jeleniej Górze 22 listopada (XV Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate "Oyama TOP").

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group