Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10091
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: E – rewolucja w kowarskiej bibliotece

Wtorek, 7 stycznia 2020, 11:05
Aktualizacja: Środa, 8 stycznia 2020, 5:44
Autor: WAC
Kowary: E – rewolucja w kowarskiej bibliotece
Fot. MBP Kowary
Spore zmiany nastąpiły od początku tego roku w funkcjonowaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowarach. Placówka wprowadziła elektroniczny system obsługi użytkownika.

Przygotowania do wprowadzenia elektronicznego systemu obsługi użytkownika ruszyły już kilka lat temu. Zbiory biblioteczne do nowego systemu katalogowego MAK+ zaczęto wprowadzać latem 2017 roku. Kolejnym elementem nowoczesnej systemowej bibliotecznej rewolucji były kody kreskowe, które zaczęły się pojawiać na wszystkich książkach w formie naklejek. Od 2 stycznia 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Kowarach wdraża kolejny etap komputeryzacji procesów bibliotecznych, a mianowicie rejestrację czytelników i uruchomienie elektronicznych wypożyczeń.

Jak informują bibliotekarze, elektroniczny system obsługi użytkownika zapewnia czytelnikowi: dostęp do konta bibliotecznego za pośrednictwem Internetu, sprawdzanie informacji o swoich wypożyczeniach we wszystkich bibliotekach, przeszukiwanie zawartości katalogów wszystkich bibliotek jednocześnie, zamawianie/rezerwowanie książki w konkretnej bibliotece, elektroniczną obsługę wypożyczeń, przeszukiwanie zasobów bibliotek korzystających z systemu MAK+.

Aby móc skorzystać ze wszystkich tych udogodnień, kowarscy czytelnicy proszeni są o zwrot książek wypożyczonych w ubiegłym roku. Konieczne będzie także ponowne zapisanie się do wypożyczalni.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group