Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2995
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dźwiękiem, słowem i kolorem w Bukowcu

Środa, 3 lutego 2016, 8:11
Aktualizacja: 8:14
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Dźwiękiem, słowem i kolorem w Bukowcu
Fot. Organizator
Związek Gmin Karkonoskich wraz z Fundacją Alternatyw Cywilizacyjnych „Żyć inaczej” zapraszają w piątek (5.02) o godz. 17.00 do Bukowca na wieczór ze sztuką. Nazwa spotkania „Dźwiękiem, słowem i kolorem” nie jest przypadkowa, gdyż widzowie będą mieli rzadką okazję do wysłuchania koncertu na srebrnych misach tybetańskich w wykonaniu Ryszarda Ługowskiego, wysłuchania fragmentów powieści Bogusława Jasińskiego „Życie i cierpienie młodego W.” w wykonaniu aktora Jarosława Górala oraz obejrzenia wystawy Jerzego Szymona Gaja.

Prof. Ryszard Ługowski, rocznik 1955, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w zasadzie całe swoje życie artystyczne związał z malarstwem, rzeźbą i rysunkiem, chociaż podejmował także inne wyzwania. Zajmował się m.in. filmem eksperymentalnym. Przyswajając sobie coraz to nowe umiejętności pobierał nauki oraz współpracował z takimi mistrzami jak: Stefan Gierowski, Tomasz Żołnierkiewicz, Marian Czapla, Marek Sapetty, Bronisław Kierzkowski czy Jarosław Modzelewski.
5 lutego będziemy mieli okazje poznać inne oblicze prof. Ługowskiego. Podczas półgodzinnego koncertu pt. „Spojrzenie z otchłani” usłyszymy niesamowite dźwięki jakie można uzyskać tylko używając do tego srebrnych mis tybetańskich.

Bogusław Jasiński to filozof i artysta zarazem. Takie połączenie sprawia, że podejmuje on wiele działań mających niesłychane znaczenie zarówno dla przeciętnego widza-słuchacza, ale także dla ruchu artystycznego i to szeroko rozumianego. Jako filozof (absolwent filologii polskiej oraz filozofii) przekazuje swoje przemyślenia w licznych książkach i rozprawach naukowych oraz wykładach na wielu uczelniach w kraju i za granicą. Jako artysta (absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie) udziela się w pracy z grupą „Pracownia Teatru”. Mimo że od roku 198,1 kiedy to został uznany za Najwybitniejszego Młodego Polaka Roku, upłynęło sporo czasu Bogusław Jasiński nie zwalnia tempa i wciąż prowadzi niezwykle aktywne życie.

Jednym z ostatnich działań podjętych przez Bogusława Jasińskiego było wydanie audiobooka na podstawie własnej powieści „Życie i cierpienie młodego W.”

Jerzy Szymon Gaj to artysta trudny do określenia. W swojej pracy inspiruje się formami tkwiącymi w naturze czerpiąc oczywiście z rejonu Karkonoszy. Bo, jak mówi, nie ma nic piękniejszego nad to co stworzyła sama natura. I właśnie dlatego jego prace tworzone są jako ulepszenie form jakie można znaleźć podczas spaceru. Trzeba oczywiście tylko potrafić je wypatrzeć. Nie każdy bowiem chodzący po górach ma taki zmysł artystyczny jak nasz twórca. A ponieważ tak duża wystawa jaką przygotowano w Bukowcu musi żyć, artysta wciąż ją udoskonala powiększając o kolejne eksponaty twierdząc, że twórca jest tylko dodatkiem do sztuki, którą ukazuje.

Wystawa „Formy tkwiące w naturze. Inspiracje z rejonu Karkonoszy” to fotogramy umieszczone pośród szyszek, piasku, żwiru i liści a więc tego co można znaleźć w górach, ale to także spory zbiór lasek tak różnorodnych, że aż nie do uwierzenia, iż stworzyła je natura. Warto zatem przybyć do Bukowca by obejrzeć te cuda. Zwłaszcza, że można będzie zapytać o nie, o proces twórczy, o sposoby przedstawienia samego twórcę tych często wyjątkowo pięknych rzeczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group