Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 9819
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dziury i wertepy na Orkana. Czy to się zmieni?

Czwartek, 10 października 2013, 7:19
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2013, 6:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dziury i wertepy na Orkana. Czy to się zmieni?
Fot. Angela
Pofałdowana droga z dziurami, na których można urwać zawieszenie aut, zarośnięte przydrożne rowy, brak przepustów i krawężników oraz zbyt wąska ulica, na której kierowcy mają problem z minięciem się z samochodami jadący z naprzeciwka – skarży się Zbigniew Łobaczewski, mieszkaniec ul. Orkana w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy składali pisma z prośbą o remont, ale Miasto nie ma na to pieniędzy. Inwestycja nie znalazła się również w planach przyszłorocznego budżetu.

By przejechać ulicą Orkana w Jeleniej Górze bez zawieszenia się na kilkunastocentymetrowych dziurach czy fałdach jezdni, trzeba nie lada umiejętności. Jedna strona wykonana jest już z asfaltu wylanego tu ponad 10 lat temu. Nie ma na jednak ani krawężników, ani chodników, za to są ogromne dziury i spękania. Druga strona to kostka brukowa, która po deszczach przypomina trasę rajdu Dakar.

- Ulica Orkana nie spełnia żadnych norm, jest za wąska i niebezpieczna. Na mapach miejskich stan tej drogi jest zupełnie nieaktualny, nie ma tych bocznych przejazdów i obecnego przebiegu, z czego wynika, że władze miasta i urzędnicy zupełnie o niej zapomnieli – mówi Zbigniew Łobaczewski. – Składałem w tej sprawie pisma, ale za każdym razem dostaję odpowiedzi, że nie ma pieniędzy - dodaje pan Zbigniew.

- Już nie wiemy co mamy robić, skoro pisma trafiają do szuflad urzędniczych i na tym się kończy – dodaje Zbigniew Haliczko.

Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze Jerzy Bigus przyznaje, że stan drogi nie jest najlepszy, ale dodaje, że przed planowaniem remontu, zadanie trzeba wpisać do budżetu, bo na tę inwestycję nie ma ani projektu, ani kosztorysu.

- W planach przyszłorocznego budżetu nie ma remontu tej drogi, więc mieszkańcy muszą złożyć wniosek budżetowy lub zgłosić się do radnych z tego okręgu, by dopilnowali sprawy – mówi Jerzy Bigus. – My w ramach bieżącego utrzymania wyślemy ekipę, by załatała największe ubytki w drodze, ale na nic więcej nie mamy pieniędzy. W przyszłym roku planowana jest tu budowa kanalizacji i wykonawca będzie musiał przywrócić jezdnię do stanu pierwotnego, ale to nie rozwiąże problemu. Ta ulica wymaga gruntownej przebudowy, a na to potrzebne są duże pieniądze, a wcześniej – projekt i kosztorys – dodaje Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
525
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group