Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7088
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzisiaj akcja „pieszy” – będą surowe kary!

Środa, 17 października 2012, 9:36
Aktualizacja: 9:36
Autor: 112
Dzisiaj (17 października 2012 roku) od godz. 6.00 do 22.00 w regionie jeleniogórskim trwa akcja „ pieszy”. Policjanci zapowiadają surowe kary dla pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów w zakresie ruchu drogowego.

- Policjanci podczas tych działań zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Surowe kary zapowiadają również dla pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących się przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tych uczestników ruchu drogowego jest przechodzenie na czerwonym świetle (za co grozi mandat karny w wysokości 100 zł) przechodzenie w miejscu niedozwolonym ( za co grozi mandat karny w wysokości 50 zł)l lub wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd.

- Przypominamy, że piesi uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Nie mogą liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy strefy kontrolowanego zgniotu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska. - Piesi są całkowicie „odsłonięci” i w konsekwencji narażeni na poważne obrażenia ciała. W przypadku zderzenia z samochodem, który porusza się z prędkością 50 km/h, pieszy ma już tylko 50% szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 km/h prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spada praktycznie do zera. Celem tych działań jest więc wpojenie pieszym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group