Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4386
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Dziś premiera „80 milionów” z udziałem aktorów Teatru im. Norwida

Niedziela, 2 marca 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Manu
Kraj: Dziś premiera „80 milionów” z udziałem aktorów Teatru im. Norwida
Fot. Archiwum Filmoteki Narodowej
Dzisiaj (2 marca, w niedzielę) będzie miała miejsce telewizyjna premiera kinowego filmu „80 milionów”, gdzie odtwórcami epizodycznych ról są aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Ten obsypany nagrodami film sensacyjny w reżyserii Waldemara Krzystka zostanie pokazany na antenie TV Puls o godz. 20:00.

„80 milionów” uhonorowano Złotym Klakierem, nagrodą Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu, a także nagrodą specjalną Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za „szczególne wartości uniwersalne” na Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce w Chicago.

Film „80 milionów” jest sensacyjną historią pieniędzy należących do dolnośląskiej Solidarności, które zostały wypłacone z banku tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Bohaterowie filmu wzorowani na młodych działaczach lat 1980-82 Józefie Piniorze (gra go Krzysztof Czeczot), Władysławie Frasyniuku (w tej roli Filip Bobek), Piotrze Bednarzu (Maciej Makowski) i Stanisławie Huskowskim (Wojciech Solarz) postanawiają zagrać va banque – wyprowadzić z wrocławskiego banku związkowe osiemdziesiąt milionów, zanim konto zostanie zablokowane.

W rolę strażnika w banku wcielił się Tadeusz Wnuk, a postacie SB-eków zagrali: Jarosław Góral i Jacek Grondowy, aktorzy na co dzień związani z Teatrem im. Norwida.

Przypomnijmy, że „80 milionów” doczekało się uroczystej projekcji 2 grudnia 2011 r. (w piątek) w kinie „Lot” w Jeleniej Górze z udziałem twórców produkcji, miejskich włodarzy i innych znamienitych gości, a wśród nich był m.in. senator RP Józef Pinior oraz reżyser i scenarzysta Waldemar Krzystek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group